"Chtěli jsme začít aktivně, což se nám povedlo. V prvních patnácti minutách jsme si vytvořili dvě nebo tři stoprocentní příležitosti, bohužel jsme je nedali. Pak jsme soupeře dostali díky našemu špatnému bránění jeden na jednoho do hry,“ hodnotil Svědík vstup do zápasu a pokračoval. „Pak jsme náš tlak vystupňovali a byla z toho penalta. Cením si toho, že zodpovědnost vzal na sebe kapitán Vlasta Daníček.“

Druhý poločas začalo Slovácko stejně aktivně a dočkalo se i stejné odměny. Po kontaktu Smrže a Diviše se kopala pro domácí druhá penalta. Na stadionu nebyl nikdo, kdo by si pamatoval dvě penalty ve prospěch domácího týmu.

„Po přestávce jsme zase neproměňovali šance, ale přišel druhý pokutový kop. Pak se hrálo od vápna k vápnu, už to z naší strany ztratilo kvalitu a spíš jsme si hlídali výsledek, který je pro nás velice důležitý. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, ale musíme být lepší v zakončení, prohazardovali jsme příliš mnoho šancí,“ dobře věděl trenér Martin Svědík.

Norbert Hrnčár: V důrazu jsme Slovácku nestíhali

Jeho protějšek na karvinské lavičce Norbert Hrnčár sportovně uznal zaslouženou výhru domácího týmu. „Velký rozdíl mezi oběma týmy byl v důrazu a osobních soubojích. Tam jsme tahali za kratší konec, tam jsme nestíhali, tím pádem se domácí dostali do hry a byli nebezpečnější. Dali dva góly z penalt a vyhráli, musíme to brát jako fakt a udělat všechno proto, aby další zápas byl pro nás vítězný. A penalty? Vždy z něčeho pramení, takže jsou svým způsobem zbytečné. K faulům určitě nemuselo dojít, možná tam byla přehnané aktivita, přehnané emoce našich hráčů,“ zhodnotil duel slovenský stratég.