„Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, byť jsme měli štěstí, protože Sparta nedala dvě penalty. Musím mužstvo pochválit, za výhrou si šlo a doslova ji vydřelo. Z pohledu domácího diváka to byl nádherný zápas, který byl i s takovou euforickou závěrečnou tečkou. Byl jsem rád, že domácí divák užil zápas, který byl na hraně možností mužstva. Děkuji jim za podporu, děkuji hráčům za odvedený výkon,“ hodnotil duel domácí trenér Martin Svědík a prozradil i taktické prvky Slovácka.

„Hlavní cíl byl vytvořit si nějaké šance, vytvořit si tlak ve vápně, což se nám povedlo. Neustále jsme hrozili z nebezpečných šancí. Říkali jsme si, že Sparta dostávala hodně málo gólu ze hry. Dostávali branky hlavně ze standartních situací. Nějakým způsobem jsme chtěli reagovat na to, že jsme prohrávali, chtěli jsme hru prostě zjednodušit. Proto jsem poslal Krejčího nahoru, abychom neustále centrovali balony do vápna a šli si za tím gólem. Viděl jsem u mužstva vůli po vítězství a viděl jsem tam i nasazení,“ pochvaloval si Martin Svědík.

Ve Vlčnově mohli návštěvníci historických usedlostí zavzpomínat na Vánoce z přelomu 19. a 20. století.
Ve Vlčnově zavzpomínali na tradiční Vánoce

Už na úplný úvod přišlo jedno nečekané překvapení. Domácí borci si po několika letech změnili lavičky. Náhradníci a realizační tým se přesunuli blíž ke kotli domácích fanoušků.

„Chtěli jsme něco změnit, s druhou lavičkou se dlouho prohrávalo, ale rozhodli hráči, nechal jsem to na nich. Do toho jsem se moc nepletl, mně to je jedno, na které lavičce sedím, stejně pořád lítám sem a tam. Mělo to souvislost s domácími fanoušky, kluci chtěli být blíž k vlastním fanouškům,“ vysvětloval změnu Martin Svědík a už se díval k dalšímu ligovému kolu.

„Pojedeme do Olomouce s tím, že chceme zase uspět. Z těch šesti bodů, co jsme uhráli, bych nedělal žádnou senzaci. Mužstvo pracuje skvěle, ale ještě to není podle mých představ,“ ukončil hodnocení náročný kouč.

Druhá penalta? Zkušení hráči se otočili zády. Trenér Sparty Zděněk ŠčasnýNa straně pražské Sparty se neslo hodnocení zápasu v pochopitelně kritickém duchu. Trenér Zděněk Ščasný se rozčiloval nad druhou neproměněnou penaltou.

„Pro mě to bylo nepochopitelné, že ji šel kopat Ristič vůbec kopat. Byl na hřišti sotva dvě minuty a předtím nehrál. Ale komunikace z lavičky směrem k hráčům neproběhla. Spíš je to o tom, aby zkušení hráči na sebe vzali odpovědnost. Ti se otočili zády a šli pryč. Červené karty nemohu hodnotit, ani jednu jsem neviděl, každopádně se jedná o nedisciplinovanost hráčů. Ten zápas se prostě neměl prohrát,“ smutnil sparťanský stratég.

Nehoda dvou osobních automobilů v Uherském Brodě si vyžádala ošetřování tří zraněných osob.
Tři zraněné si vyžádala nehoda v Uherském Brodě