Letošní premiéru si svěřenci trenéra Michala Korduly odbydou v neděli v Ďolíčku, kde se pokusí obrat o body domácí Bohemku.

„Všichni víme, že nás hned na úvod čeká těžký soupeř. Bohemka hrála v minulé sezoně velmi dobře, i příprava se jí vydařila,“ říká kouč Slovácka.

I když Klokani v letní přestávce přišli o Tetteha, Kociće, Hůlku nebo Lutse, způsob hry Pražanů se od loňského ročníku příliš nezměnil.
„Pořád je to klasický Hašan (trenér Bohemians 1905 Martin Hašek – pozn. red.) s dobrou obranou, presinkem i represinkem a nebezpečným a rychlým přechodem do útoku,“ vyzdvihuje přednosti prvního letošního soupeře Kordula.

Asistenti Vlachovský se Stýskalem v Praze zhlédli bezbrankovou generálku Bohemians 1905 s Viktorií Žižkov a předložili hlavnímu kouči důkladnou analýzu. „Jenom se potvrdilo to, co jsme věděli z minulé sezony,“ říká Kordula.

Největší nebezpečí hrozí od Reitera z pravé strany. „Hodně se mi líbí. Je rychlý a nebezpečný,“ chválí oporu Klokanů kouč Slovácka. Defenzivu hostů zase prověří útočníci Juliš a Mašek.

Čtyřicetiletý trenér předpokládá, že Moravané budou mít hrozně málo místa na kombinaci. „Asi nás čeká hodně soubojů,“ tuší.
Celek z Uherského Hradiště se však pokusí protivníka zaskočit odvážnou a sebevědomou hrou.

Zaparkovat autobus před vlastní šestnáctkou? Ne, to od Slovácka nemůže nikdo chtít. „V Ďolíčku se hraje dobře. Chodí tam dost lidí, atmosféra bývá bouřlivá. Čekám dobrý zápas,“ říká Kordula, který los vůbec neřešil. „Je jedno, zda začínáme doma nebo venku, stejně se s každým soupeřem musíme utkat. Věcmi, které nemůžeme ovlivnit, se nezaobírám,“ prohlašuje.

Trenér Slovácka se věnuje především svému týmu a čeká, jak dopadne situace okolo krajního obránce Michala Kadlece, který se ve Spartě stále nedohodl na ukončení smlouvy. „Nervózní z toho ale nejsem,“ tvrdí Kordula. „Připravení jsou další hráči,“ přidává.

Šanci v základní sestavě Slovácka tak nejspíše dostane útočník Jan Kuchta. Slávistický odchovanec v Bohemians hostoval a proti bývalému klubu má velkou motivaci ukázat se.

Mimo hru je pouze dlouhodobě zraněný kanonýr Zajíc, zbytek týmu je v pohodě.

FORTUNA:LIGA, 1. kolo -

Bohemians Praha 1905 – 1. FC Slovácko

Výkop: v neděli 22. července v 15.00, stadion Ďolíček

Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hock (Severýn)

Ligová bilance: 5-6-11, poslední zápas: 0:1, 10. března 2018

Tip Slováckého deníku: 1:1