„Přestože bezprostředně po našem vstupu do klubu skončilo období kojunktury a vlajkové lodi skupiny Z group, které generovaly stomilinonové zisky, začaly bojovat o holé přežití, jsme 1. FC Slovácko postupně rekonstruovali a zvedali ze země,“ vrací se ke svému vstupu do moravského klubu majitel Slovácka Zdeněk Zemek.

Pořádného úspěchu ve sportu se český podnikatel a majitel ocelářského holdingu Z-Group dočkal až letos, po dlouhých čtrnácti letech. Regionální celek z Uherského Hradiště má za sebou mimořádný ročník.

Ve FORTUNA:LIZE překonal řadu klubových rekordů, skončil čtvrtý a po dlouhých osmnácti letech zase vyrazí do Evropy.

„Přestože máme za sebou historicky nejúspěšnější sezonu, stále si myslím, že můžeme dosáhnout ještě výš a že současné úspěchy jsou pro nás všechny povzbuzením a dodáním sil k další tvrdé práci,“ říká majitel Slovácka Zdeněk Zemek.

Podle něj se úspěchy a poctivá práce celého klubu začíná promítat i do zájmu partnerů o spolupráci. „Někteří z nich navyšují svoji podporu, někteří se nebrání diskuzi třeba o vlastnickém vstupu do klubu. V dnešní ekonomicky nesmírně složité době si vážím nesmírně každého, který je ochotný fotbalu na Slovácku pomoct,“ prohlásil.

Zemka nehřejí pouze úspěchy Svědíkova týmu, ale také ženských družstev, které za předchozích majitelů vlastně neexistovaly.

„Ženy si vybojovaly historicky první právo v účasti Lize mistryň, juniorky se drží na první příčce a o zisku titulu je připravila jen koronavirová pandemie,“ připomíná.

A vyzdvihuje i nevděčnou práci s mládeží. „Znovu jsme dokázali vybudovat fotbalovou akademii, která umí vychovat hráče a uplatnit je i evropských fotbalových trzích. Kvalitu a tradici práce s mládeží ve Slovácku ocenil také FAČR, který po dlouhém jednání udělil naší akademii licenci Akademie FAČR,“ těší Zemka.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …