„Slavia je hlavním favoritem. Určitě půjde dál,“ má jasno známý trenér František Straka. Bývalý reprezentační obránce, který celostátní pohár pětkrát vyhrál jako hráč a dvakrát se radoval coby trenér, byl patronem losování osmifinále MOL Cupu, který se ve čtvrtek v pravé poledne uskutečnil v sídle FAČR na Strahově.

Účastník světového šampionátu v roce 1990 a čtyřnásobný ligový mistr domácí pohár coby trenér ovládl se Spartou a Teplicemi.

„Oba finálové zápasy byly náročné. S Teplicemi to byl ale nějaký mezník, byl tam tehdy Pavel Horváth, Karel Rada nebo Tomáš Poštulka. Nakonec jsme vyhráli 1:0 díky Tomáši Hunalovi. Pamatuji si, že bylo fantastické, kolik autobusů jelo tehdy na Strahov. Celkově je ale vždy fantastický pocit zvednout pohár nad hlavu. Je fajn vidět, jakou má cenu pohár vyhrát a už to není tak podceňovaná soutěž,“ uvedl František Straka v přímém přenosu před startem losu.

Osmifinále MOL Cupu: 1. FC Slovácko - Karviná, Slavia Praha – FC Fastav Zlín, Mladá Boleslav – Plzeň, FK Jablonec – Varnsdorf, Teplice – Sparta Praha, Ostrava – Hradec Králové, České Budějovice – Olomouc, Bohemians Praha 1905 – Jihlava.

Samotný los provedli Jiří Kotrba, ředitel Oddělení rozvoje fotbalu FAČR, a Martin Pavlíček, zástupce společnosti MOL. V osudí bylo čtrnáct zástupců z nejvyšší soutěže a dva druholigové celky.

Aktuálně vedoucí tým FORTUNGA:LIGA, Viktoria Plzeň bude cestovat do Mladé Boleslavi. Prvním druholigovým celkem byl vylosován Varnsdorf, který pojede do nedalekého Jablonce. Druhý tým z druhé ligy z Jihlavy bude hrát na půdě Bohemians Praha.

Osmifinále je poslední fází, která je na programu během podzimní části sezóny. Čtvrtfinále se bude hrát v březnu dalšího roku.