Trenéry i hráče Slovácka těší, že jim stejně jako v osmifinále odpadne zdlouhavé cestování, budou hrát před vlastním publikem.

Úplně jednoduché to ale mít Moravané nebudou, v lize na podzim podlehli klokanům 2:4, takže mají soupeři co vracet.

Čtvrtfinále MOL Cupu
Dvojice: 1. FC Slovácko – Bohemians Praha 1905, České Budějovice/Hradec Králové – Brno, Liberec – Sparta Praha, Slavia Praha – Vyškov

Pražané ale v zimě přišli o klíčové hráče Hronka a Květa, bez nich to budou mít složité. „Jako fanoušek přeji Bohemce postup, ale bude to pro ni těžký zápas. Slovácko je vítěz posledního ročníku, v evropských pohárech hrálo dobře a doma se mu tradičně daří,“ říká bývalý reprezentační útočník a patron letošního ročníku MOL Cupu Jan Koller.

Podle člena Klubu ligových kanonýrů uherskohradišťskému celku dodá velký impulz i prodloužení smlouvy úspěšné trenéra Svědíka o další dva roky.

„Je to opravdu skvělý trenér. V souvislosti s ním se hovořilo o odchodu do většího klubu, ale zůstal a pro Slovácko je jedině dobře, že jej podepsalo na další roky. S klubem soucítí,“ říká Koller.

Další dvojice tvoří Liberec – Sparta, Slavia – Vyškov. Brno se představí na hřišti lepšího týmu ze zápasu České Budějovice – Hradec Králové.

O složení čtvrtfinále rozhodl páteční los v sídle Fotbalové asociace České republiky.