„Bereme to tak, jak to je. Samozřejmě každý si v poháru přeje hrát doma, aby ušetřil síly a nemusel nikam daleko cestovat, ale s tímto už nic nenaděláme. O postup se určitě porveme. Motivaci máme velkou. Všichni dobře víme, že do evropských pohárů vede z MOL Cupu nejkratší cesta,“ říká asistent trenéra Slovácka Josef Mucha.

Na vlastním stadionu chtěl hrát také záložník Lukáš Sadílek. Přání mu ale nevyšlo. „Los není úplně ideální,“ připouští. „Navíc je to všechny roky stejné. Buď hrajeme s Libercem nebo s Boleslaví. To je jako kdybychom sledovali záznam z minulých let,“ kroutí hlavou středopolař Slovácka. „Ale ve finále je to asi jedno, kdo proti nám stojí. Prostě musíme a chceme vyhrát,“ burcuje.

Parta kouče Svědíka už v letošní sezoně proti Středočechům jednou uspěla, když těsně před Vánocemi zvítězila v Mladé Boleslavi 3:2. V poháru se na tento výsledek pokusí navázat. I když se soupeř v lize výsledkově trápí a pod novým trenérem Karlem Jarolímem ještě nevyhrál, budou to mít Moravané po dlouhé cestě hodně těžké.

„Boleslav hodně obměnila a zkvalitnila kádr. Všichni čekají, kdy naskočí na vítěznou vlnu a začne vyhrávat. Už v neděli odehrála dobrý zápas s Plzní, byť brala jenom bod, ale určitě se dobře posílila a postupem času se ještě více sehraje,“ míní Mucha.

Los osmifnále MOL Cupu se uskutečnil v pondělí před polednem. Fotbalisté Zlína v něm nebyli, protože vypadli hned ve druhém kole na hřišti třetiligového Ústí nad Orlicí. V soutěži nepokračují ani Opava, Karviná či Příbram.

Obhájce trofeje, pražská Sparta, se doma utká s vítězem zápasu Baník Ostrava - Třinec, mistrovské Slavii se postaví třetiligové Karlovy Vary. 

Los osmifinále MOL Cupu

Vlašim – FK Jablonec/SK Líšeň, FK Teplice – FC Zbrojovka Brno, FC Slovan Liberec – České Budějovice, Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko, Sparta Praha – Ostrava/Třinec, Bohemians 1905 – Sigma Olomouc, Hradec Králové – Viktoria Plzeň, Slavia Praha – Karlovy Vary.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …