Pikantní duel čeká hlavně na Jana Navrátila. Jednatřicetiletý křídelník totiž na začátku roku po vypršení smlouvy po pěti letech opustil Slovácko a vrátil se právě do Olomouce, takže hned na startu jarní části sezony se postaví kamarádům a bývalým spoluhráčům.

"Na začátku sezony jsme si dali za cíl postoupit v MOL Cupu co nejdál a třeba ho i vyhrát, jako se to povedlo v minulosti. Jsme především rádi, že můžeme hrát doma, i když diváků asi nebude moct přijít hodně. Ale měli jsme na losy smůlu, takže jsem tipoval něco jako Slavii venku," usmál se Milan Kerbr, asistent trenéra Sigmy Václava Jílka.

"Slovácku máme z podzimu co vracet. Pro mě je to specifické i tím, že jsem ve Slovácku působil. Těším se a pokusím se na ně ve své trenérské roli třeba i něco vymyslet," dodal Kerbr.

Los Mol Cupu
Čtvrtfinálové dvojice: Olomouc – 1. FC Slovácko, Hradec Králové – Bohemians Praha 1905, Slavia Praha – Sparta Praha, FK Jablonec – Mladá Boleslav.

Los čtvrtfinále MOL Cupu se uskutečnil ve čtvrtek od desíti hodin v sídle FAČR v Praze na Strahově.

Patronem byl bývalý obránce Petr Vrabec, který pohárovou trofej jako hráč vyhrál šestkrát.

 „Nevybavuji si, který zápas byl nejdůležitější, ale získat poháry a ligové tituly v mé době bylo asi těžší, protože soutěže a týmy z mého pohledu byly vyrovnanější,“ uvedl Petr Vrabec na úvod losu při vzpomínání na svou kariéru, během které dal například gól Dynamu Kyjev nebo Barceloně.

„Pohárová soutěž má určitě velkou prestiž a je to skvělý způsob, jak se dostat do evropských pohárů. Finanční částka je určitě také velkou motivací, aby každý tým makal a dostal se do pohárové Evropy,“ pokračoval Vrabec, jenž v roce 2022 oslaví šedesáté narozeniny. 

„Vypadá, že je pořád ve formě a mohl by nastoupit,“ usmíval se následně během přenosu předseda FAČR Petr Fousek.

Brankář Slovácka Vít Nemrava se bude po zranění dostávat do formy na hostování v druholigovém Prostějově. Foto: Jan Zahnaš
Slovácko uvolnilo gólmana Nemravu na hostování do Prostějova. Kdo jde na testy?

Mezi nejlepších osm celků se v říjnu a listopadu probojovaly týmy Sigmy Olomouc, Slovácka, Jablonce, Sparty, Hradce Králové, Mladé Boleslavi a Bohemians Praha 1905.

Posledním účastníkem čtvrtfinále se stala pražská Slavia, která i díky sporným verdiktům rozhodčího zdolal Zlín 3:1.

Právě sešívaní obhajují prvenství z minulého soutěžního ročníku, ve kterém získali pohárovou trofej potřetí za poslední čtyři roky. Trpišovského tým v posledním finále porazil Viktorii Plzeň 1:0 po gólu Abdallaha Simy ze 73. minuty.

Čtvrtfinále se původně mělo hrát později, už na začátek února po prvním jarním ligovém kole se přesunulo kvůli úpravě termínové listiny nejvyšší soutěže.

Finále MOL Cupu je na programu 4. května, vítěz si zajistí účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Slavia vyhrála tři z posledních čtyř ročníků poháru a coby úřadující ligový mistr obhajuje double.