Začíná příjemné mrazení. Všichni cítí, že před sebou mají velkou šanci něco dokázat. Pokud Svědíkův tým naváže na výkony z minulého ročníku a prodá veškerou dřinu, kterou v létě podstoupil, musí se mít soupeři na pozoru. Tady se tvoří něco velkého …

„Pro úspěch chceme udělat maximum, ale žádné konkrétní cíle vyhlašovat nebudeme, což jsme neudělali ani loni. Prostě zase půjdeme zápas od zápasu,“ říká ředitel Slovácka Petr Pojezný.

Ani famózní ročník 2020/2021 náladu v klubu nezměnil.

Silné řeči nečekejte. V Uherském Hradišti stále platí, že se více pracuje a méně mluví.

I když si Slovácko u soupeřů nejen v tuzemsku vydobylo kýžený respekt, svoji sílu chce demonstrovat na hřišti.

Zatím ale bojuje hlavně s administrativou. Funkcionářům spoustu časů bere každodenní komunikace s UEFA i FAČR. V době pandemie se všechno mění za pochodu. „Sám jsem nečekal, co všechno účast v pohárech obnáší,“ přiznává Pojezný.

Moravané svoji pohárovou pouť odstartují ve čtvrtek v Bulharsku.

Fotbalisté Slovácka na soustředění ve Slovinsku. Na snímku je Daníček (vlevo), Havlík, Sadílek, Šimko a masér Marx.
Co ukázala generálka Slovácka? Obrat, rozdíl v kondici, festival zazděných šancí

by se jim účast v Evropské konferenční lize finančně vyplatila, musí Lokomotiv Plovdiv vyřadit a jít dál. „My jsme hlavně rádi, že necestujeme někam do Ázerbájdžánu,“ přiznává Pojezný.

Fanoušci se těší hlavně na příští týden, kdy je na programu domácí odveta. Na Městský stadion Miroslava Valenty se však dostane jen pět tisíc fanoušků, což je povolená kvóta.

Stejný počet platí i pro nejvyšší českou soutěž. Vstupenka na zápas s Plovdivem vyjde na pět set korun, nic levného. „Lístky bychom měli začít prodávat v pátek, ale už teď si mohou fanoušci zakoupit permanentku „Spolu do pohárů“, která bude platit i pro zápasy Konferenční ligy,“ připomíná Pojezný.

Funkcionáři ze Slovácka věří, že jim fanoušci pomohou pokrýt alespoň část nákladů, protože klub je stále oproti loňsku v padesátiprocentním propadu. „Příjmy z permanentek i vstupného nám prostě chybí,“ posteskl si ředitel.

Navíc se v létě zvýšily náklady nejen na kádr, ale i letenky, ubytování či samotnou přípravu. „Věřím ale, že se nám to vrátí,“ říká.

Pojezného mrzí, že i když na Slovácku po historické sezoně propukla euforie, lidé z klubu zvýšený zájem sponzorů v souvislosti s účastí v předkole Evropské konferenční ligy nezaznamenali.

Vnímám, že nám všichni fandí a hlásí se k nám, ale k žádnému navýšení podpory bohužel nedošlo. Snad se ještě něco podaří,“ doufá.

Krajní obránce či záložník Michal Tomič.
Tomič ze Slovinska: Plovdiv si rozebereme příští týden. Žádní nazdárci to nejsou

Vedení klubu v létě přivedlo hned čtyři posily. Z Ostravy přišli Holzer s Šašinkou, z Liberce dorazil brankář Nguyen a kádr doplnil i mladý Černohorec Merdovič. Kromě nejlepšího střelce Klimenta už odešli jen do Hradce Králové Rezek s Kubalou.

Zatímco v některých oddílech se museli hráči povinně očkovat, ve Slovácku tak striktní nařízení nevydali. „Ani jsme o tom neuvažovali,“ přiznává Pojezný.

„Teď to ani pro nás není téma, protože kvůli pohárům se musíme testovat pravidelně a testy platí i pro ligu. Ale každý den je jiný, uvidíme, co bude na podzim,“ dodává.