„Jelikož se začíná hned šestnáctého ledna, bude jenom minimum času. Jaro bude hodně dlouhé, čeká nás spousta zápasů, proto je důležité se na to dobře připravit,“ ví nejen trenér Slovácka Martin Svědík.

Přes Vánoce měli borci z Uherského Hradiště deset dní volna. Více času na odpočinek od náročného kouče nedostali. „Hlavně doufám, že si kluci fyzicky i psychicky odpočinuli. I já jsem krátký oddech potřeboval,“ vnímá Svědík.

Šestý tým FORTUNA:LIGA se bude připravovat v chorvatského Umagu.

„Stejně jako minulou zimu jsme zvolili soustředění v Chorvatsku, kde budou přeci jen lepší podmínky pro trénink na přírodní trávě a už kvůli náročnému programu se snažíme týmu zajistit co nejlepší podmínky pro trénink a regeneraci,“ vysvětluje sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Kapitán fotbalového Slovácka Vlastimil Daníček
Nejlepší střelec Slovácka Daníček: Je to zkreslené penaltami. Góly skáčou rychle

Moravané na pobřeží Jadranského moře kromě tréninků absolvují také dva přípravné zápasy. „Soupeři jsou zatím v jednání,“ uvedl Šumulikoski.

Zatímco borci z Uherského Hradiště hned po Novém roce míří na jih Evropy, fotbalisté Zlína na rozdíl od krajského rivala zůstávají doma. Páníkův tým se na Letné sejde v pondělí čtvrtého ledna, ještě předtím ale každý z hráčů Fastavu absolvoval tři individuální tréninky.

„Když přijdeme na hřiště, musíme hned hrát fotbal. Před prvním mistrovským utkání odehrajeme jenom dva přáteláky,“ uvedl kouč Zlína Bohumil Páník.

Ševci se budou připravovat výhradně v domácích podmínkách, žádné soustředění neplánují. Ve středu 6. ledna na umělé trávě na Vršavě vyzvou Blansko, v sobotu 9. ledna se na hlavním stadionu utkají s Líšní. Více toho v krátké pauze nestihnou.

„Příprava bude krátká, ale intenzivní,“ slibuje Páník.

Zkušený trenér, který na Silvestra oslavil čtyřiašedesáté narozeniny, by už na startu přípravy rád přivítal nějakou novou tvář. V hledáčku Fastavu jsou hlavně krajní obránci či záložníci, kádr by rádo okysličilo i Slovácko.

Na zapracování posil ale trenéři moc času nemají. Druhá polovina sezony totiž startuje už v sobotu 16. ledna, kdy Slovácko doma přivítá Karvinou a ševci se ve stejný den představí v Opavě. Ve středu 20. ledna je pak na programu dohrávka 8. kola Slovácka proti Baníku Ostrava. Zlín dohrává se Slavií o týden později.