„Co k tomu říct? Je to hrůza! Už jsme to zažili v jarní části, kdy jsme hráli bez diváků zápas s Olomoucí a to prostě nebylo ono. K fotbalu fanoušci a atmosféra patří, bez nich je to v podstatě něco jako modelový zápas, kterému při těch důležitých momentech chybějí emoce. Bude to smutný pohled,“ povzdechl si na klubovém webu zkušený jednatřicetiletý bek.

Odchovanec Slovácka věří, že lidé byť v omezeném počtu dorazí alespoň na páteční televizní střetnutí s Pardubicemi. „My se je budeme snažit potěšit výhrou. Kdoví, kdy se zase na tribuny vrátí,“ přemítá.

Počty účastníků jsou navržené tak, aby umožnily konání zápasů. V případě fotbalové ligy to bude 130 lidí. Do ochozů mohlo od minulého čtvrtka maximálně 2000 lidí venku. Tyto restrikce měly platit dva týdny, ale nakonec se podle nich bude postupovat naposledy tento víkend. Od pondělka se tribuny vyprázdní. Nové opatření by měly platit čtrnáct dní.

Pardubice? Chceme určovat tempo

Celek z Uherského Hradiště se ale nyní chystá na páteční souboj s Pardubicemi. Nováček v úvodních pěti zápasech získal sedm bodů, když v pražském azylu porazil Teplice a Liberec, senzačně okradl i Slavii.

„Pardubice mají běhavé a hodně soubojové mužstvo. Navíc je u nich nováčkovská euforie, takže nás v pátek rozhodně nečeká nic jednoduchého. Musíme se jim vyrovnat v agresivitě a důrazu. Hlavně to ale chceme být my kdo bude určovat tempo utkání. Sbírat odražené míče, měnit těžiště hry, cpát to před bránu a co nejvíc střílet,“ hledá recept na soupeře.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka chtějí proti Východočechům odčinit předcházející porážku na Slavii.

„Zápas jsme si rozebrali na videu, a i když jsme prohráli vysoko 0:3, tak těch dobrých věcí jsme tam směrem dopředu měli dost, ale bohužel jsme žádnou šanci nevyužili. Naopak chyb v obraně bylo více než obvykle a Slavie je dokázala potrestat. Navíc jsme v podstatě od prvních minut prohrávali a to se pak se Slavií hraje o to hůř,“ uvedl Reinberk.

Dvakrát se proti mateřskému klubu prosadil odchovanec Kúdela, v nastaveném čase pak potvrdil triumf favorita střídající Provod. Sešívaným ani nevadilo, že ve víkendovém zápase šetřili většinu opor na klíčovou středeční bitvu v Lize Mistrů proti dánskému Midtjyllandu.

„Sice měli sestavu pozměněnou, ale i tak mají široký kádr, že i při tolika změnách měli velkou kvalitu. Každopádně vytěžit se z toho určitě dalo víc,“ cítí Reinberk.

Nyní už je ale nepovedená bitva v Edenu minulostí a Moravané se chystají na páteční předehrávku s Pardubicemi. Utkání 6. kola začíná na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v devatenáct hodin a dostanou se na něj pouze držitelé permanentních vstupenek.


Načítám tabulku …