„Výhra nás těší, ale pořád jsme jenom v přípravě,“ říká asistent trenéra Slovácka Tomáš Palinek.

Slovácko v zápase určovalo tempo hry, drželo míč a bylo aktivnějším týmem. V prvním poločase se mohl mezi střelce zapsat Havlík, který dostal přihrávku do zajímavého prostoru, ale gólman jeho střelu zneškodnil. Na druhé straně na konci poločasu přišla chyba ve středu hřiště a jeden z hráčů Niše nastřelil břevno.

„První poločas se odehrával převážně ve středním pásmu, kde to bylo hodně o soubojích a sbírání druhých míčů. Byli jsme lepší na míči, ale ve finální fázi jsme nebyli přesní a hrozili jsme maximálně ze střel zpoza vápna. Srbové pak trefili břevno z dvaceti metrů metrů po naší ztrátě ve středu hřiště,” hodnotí sobotní duel Tomáš Palinek.

I ve druhém poločase mělo Slovácko herně navrch a opticky více ze hry, bylo ještě nebezpečnější než v úvodní části, ale šance Vechety a Hofmanna gólem neskončily. Když už se po střele Havlíka prosadil dorážející Juroška, neuznal sudí branku kvůli ofsajdu.

„Ve druhé půli jsme byli výrazně lepším týmem, zvýšili jsme tlak a vytvořili si velké šance z křídelních prostorů. Odtud jsme také měli spoustu centrů nebo standardních situací, které soupeř odvrátil i díky výškové převaze,” líčí Palinek mladší.

Moravané skórovali až v závěru střetnutí. Po centru Mihálika se střelou z voleje prosadil Kvasina. Soupeř už reagovat nedokázal.

Slovácko sehraje na herním kempu v Turecku ještě dva zápasy. V úterý se utká s ukrajinským týmem FC LNZ Cherkasy a v pátek 2. února v generálce vyzve černohorský celek FK Buducnost Podgorica.

Přípravný fotbal -
FK RADNIČKI NIŠ - 1.FC SLOVÁCKO 0:1 (0:0), hráno v Beleku
Branka: 88. Kvasina
Slovácko: Fryšták - Blahút, Daníček (62. Kadlec), Hofmann (62. Srubek), Kalabiška (62. Sinyavskiy) - Petržela (62. Reinberk), Havlík (73. Kvasina), Trávník (73. Kudela), Kohút (62. Kim), Juroška (62. Mihálik) - Cicilia (62. Vecheta).