V Mladé Boleslavi sice vstřelil kontaktní branku, ale debaklu (5:1) nakonec nezabránil.

„Měl jsem radost, že jsem se trefil tak brzy po zranění, ale to bylo asi jediné plus toho zápasu. Teď se musíme soustředit na Opavu, nic jiného než tři body nás nesmí zajímat,“ říká odhodlaně muž, který vstřelil ve Slovácku své první ligové branky.

Slovácko už nebodovalo ve čtyřech zápasech v řadě. Jaká je nálada v mužstvu?

Ty body nám samozřejmě schází, od toho se odvíjí nálada. Není moc dobrá. Musíme se prostě dobře připravit na Opavu a nic jiného nás nesmí v této chvíli zajímat.

Opavě nevyšel start do ligy, ale v posledních kolech se zvedá. Jaký čekáte zápas?

Hrozně náročný. Co jsem vysledoval, tak hrají na tři obránce a dva útočníky. Změnil se tam také trenér, mužstvo viditelně ožilo. Čeká nás důležité utkání hlavně po psychické stránce, musíme ho zvládnout.

Jak znáte soupeře?

Znám Kubu Janeczkého a Matěje Helebranda. S oběma jsem hrával v reprezentační osmnáctce, ale zatím žádné zprávy ani hecování neproběhlo. Abych byl upřímný, tak asi neproběhne, už jsem s kluky nebyl dlouho v kontaktu.

Pojďme k vašemu zranění, vynechal jste pět ligových kol. Co přesně se vám stalo?

Měl jsem na levé noze natažený vaz v kotníku, stalo se mi to při zápase proti Spartě. Marodil jsem necelý měsíc, přišel jsem o sraz v reprezentační jednadvacítce a o ligové zápasy. Jsem rád, že už je všechno v pořádku a nastoupil jsem v Mladé Boleslavi alespoň na část zápasu. Škoda že to nevyšlo bodově ani výsledkově.

Chtělo vaše zranění jenom klid, nebo jste byl i na nějakém lékařském zákroku?

Žádná operace nebo zákrok se nekonaly, chtělo to jenom klid. Dávali mě dohromady na Slavii, takže jsem měl špičkovou lékařskou péči.

Když se oprostíme od výsledku, jak se vám hrálo v Boleslavi? Bylo všechno po zdravotní stránce v pořádku?

Ještě ne. Měl jsem v přípravě manko, potřebuji ještě dotrénovat. Věřím, že do zápasu proti Opavě to zvládnu.

Na Bohemce i na Spartě jste prohráli o branku. Dokážete vysvětlit, proč jste dostali v Mladé Boleslavi pět gólů?

Za stavu 2:1 už jsme hráli vabank. Dostali jsme z brejku třetí branku, potom už jsme byli takoví oddaní, proto jsme dostali těch pět gólů. Je to hrozná ostuda, takový zápas už nemůžeme odehrát. Sráží nás to, ty body nám schází.

Potěšil vás alespoň váš druhý ligový gól?

Měl jsem radost, že jsem se trefil tak brzy po zranění. To bylo asi jediné plus celého zápasu. Ta branka neměla žádnou váhu, maximálně tu moji vnitřní. Vyměnil bych to za výhru – to je jasné. Na první ligové góly ve Slovácku určitě nezapomenu.

Slovácko po sérii čtyř zápasů bez výhry spadlo do spodní poloviny tabulky. Máte zkušenosti z bojů o záchranu?

Dá se říct, že když jsem hostoval na Bohemce, tak jsme hráli o záchranu až skoro do posledního kola. Ty zápasy jsem přímo hrál, jsem sice mladý, ale je lepší, že už vím, co mě čeká. Musíme začít sbírat body a dostat se alespoň do středu tabulky. Ten zápas s Opavou hodně napoví. Věřím, že po výhře bude klid a čas na další práci.

Máte devět bodů, to ještě není důvod k žádné panice…

To jistě ne. Také nechci dělat žádnou paniku, ale víme, co nás zdobí a co nás sráží. Do zápasu s Opavou musíme jít plně koncentrovaní. Už bych se znovu opakoval – ten zápas musíme prostě zvládnout.

Pojďme k vám. Na hostování jste přišel z pražské Slavie. Jak se vám žije v Hradišti?

Už jsem si zvykl. Sice jsem byl po zranění dlouho doma, ale tréninky a kluci mně docela scházeli. Mám plno sil na to, abych dokázal, že si ligu zasloužím hrát. Chci klukům pomoci brankami, ale hlavně aby ty góly znamenaly body. Mám také dobrou dostupnost vlakem domů do Pardubic, takže i po této stránce spokojenost.