Třiadvacetiletý forvard si sebevědomě vzal balon, ale penaltu za nepříznivého stavu 0:1 neproměnil, když ránu k levé tyči hostující gólman Nguyen bravurně vyrazil.

„Věřil jsem si, bohužel jsem ji nedal. Vím, že jsem pokazil týmu zápas, ale svět se nezhroutí. Jedu dál,“ uvedl po dalším nepovedeném střetnutí slávistický odchovanec.

Neuvažoval jste, že jako faulovaný nepůjdete penaltu kopat?

Na toto moc nevěřím. Za Slovácko jsem dal tři góly, věřil jsem, že bych mohl přidat další. Na penaltu jsem se cítil. Až později v kabině jsem si uvědomil, že Vlasta Daníček v minulých zápase z pokutového kopu dvakrát skóroval, tak jsem se tam neměl cpát a měl mu to přenechat. Ale jsem útočník a chci dávat góly.

O chvíli později jste mohli skórovat znovu, ale Havlík po vaší přihrávce střílel nepřesně. Štvou vás neproměněné šance hodně?

Určitě. My vždycky máme to okolo, ale to hlavní ne. Já jsem dal Markovi skákavý balon, měl to těžké. Měl jsem mu to dát lépe. Třeba by to zakončil jinak.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) se v 15. kole FORTUNA:LIGY utkali s Libercem.
Slovácka nestačilo na Liberec. Deset minut před koncem nedal Kuchta penaltu

Jak vůbec hodnotíte utkání?

Celý zápas byl vyrovnaný. Byl to o prvním gólu, který nakonec dal Liberec. Ve druhé půli jsme to zase hnali. Měli jsme výhodu penalty a tu jsme nedali.

Moc šancí ale nebylo, že?

Je to tak. Liberec nám dal hned ze své první šance gól. Od toho se všechno odvíjelo. My se pokaždé snažíme vstřelit první branku my, ale nedaří se nám to. Pak se nám to vrací v podobě neproměněných šancí.

Nečekali jste po výhře v Příbrami od sebe lepší výkon?

Já ani moc ne. Je hrozné, jaké šance jsme zase nedali.

Vnímali jste před utkáním s Libercem situaci okolo trenérů?

To vůbec žádnou roli nehrálo. Na hřišti jsme od toho, abychom hráli. Co se děje okolo, mají na starosti jiní lidé. Já jsem to nevnímal, že nás má převzít jiný trenér. Prostě jsem se věnoval zápasu.

Co čekáte od nového kouče Svědíka?

Věřím, že přinese nějaký nový impuls. Ale jinak nevím, co bych k tomu řekl.

Je dobře, že už ve čtvrtek hrajete pohár s Libercem?

Asi jo. Věřím, že pokud v Liberci uhrajeme dobrý výsledek, můžeme se nastartovat a začít se připravovat na Ostravu. Každopádně pohár chceme zvládnout a postoupit.

Je pozitivní, že v tabulce před další reprezentační přestávkou zůstáváte čtrnáctí?

Je to jediné pozitivum. Na druhé straně jsme v případě výhry mohli poskočit na jedenácté místo. Tímto zápasem jsme to zase akorát pohřbili.

Reprezentační přestávka vám přijde vhod?

Asi jo. Trenér Svědík po nás bude chtít nové věci. My se s nim musíme ztotožnit. Nějací kluci zase odjedou na reprezentační sraz, takže budou chybět.