„Podle mě to byl nesmysl. Karta byla velice přísná a zbytečná. Opravdu mě to rozzlobilo. Předtím tam totiž byly situace, kdy my jsme dostávali žluté karty a na druhé straně se za stejné zákroky nepískalo,“ uvedl nahněvaný trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým na úvod obnovené sezony první ligy po koronavirové pauze remizoval v 25. kole s Olomoucí bez branek.

„Zápas lze rozdělit na dva poločasy. První byl vyrovnaný, každý tým měl po jedné dvou šancích, ale my jsme v něm ztráceli hodně míčů, v tom jsme byli nekvalitní. Ve druhé půli se naše hra zlepšila, ale znovu se potvrdila sterilita v koncovce. My se dostaneme do šancí, ale neproměníme je, což nás stálo body. Sigma neměla ve druhém poločase žádnou příležitost. Jeden bod je málo, musíme se z toho oklepat a poučit se z chyb. Další zápasy budou rychle následovat,“ říká Svědík.

Celek z Uherského Hradiště bodoval počtvrté za sebou a ve nejvyšší soutěži nedostal gól už 398 minut. „Nemůžeme ale každý zápas hrát nula nula,“ ví dobře Svědík, který proti Olomouci ani nevyužil povolených pět střídání.

Domácí kouč stejně jako v minulých zápasech poslal do hry pouze tři čerstvé hráče. „Samozřejmě jsem na to nezapomněl, ale mužstvo ve druhém poločase šlapalo, takže nebylo potřeba do toho sahat,“ vysvětluje Svědík.

Trenér Slovácka Martin Svědík
Zvláštní, neosobní. Jako přátelák. Svědík slyšel sám sebe, Páníkovi chyběl náboj
Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) v prvním zápase po pauze způsobené pandemií koronaviru přivítali olomouckou Sigmu.
Bez fanoušků i branek. Slovácko po restartu remizovalo s Olomoucí