Čtyřicetiletého kouče štve nefunkční regenerační linka, kterou nemohou fotbalisté z Uherského Hradiště využívat více než čtyři měsíce. Problém se podle Korduly týká především města, kterému stadion nesoucí jméno po bývalém mecenáši Miroslavu Valentovi, patří.

„Moc mě to mrzí a trápí. Vedení klubu i s majitelem dělá maximum proto, aby nám společně vytvořili optimální podmínky pro práci a přípravu. Podpora od města ale není taková, jakou bychom si zasloužili,“ je přesvědčený trenér Kordula, který neví, jak se vzniklým problémem naložit.

Bezradní jsou i ostatní kluboví činovníci.

„Už se to řeší čtyři, pět měsíců a pořád nic. Neříkal bych vám to, ale nevím co s tím,“ prohlásil Kordula.

Podle něj částka na opravu regenerační linky není tak velká, aby významně zasáhla do městského rozpočtu.

„Ligy si v nejmenším městě musíme vážit,“ zdůrazňuje ratíškovický rodák, který dlouhodobě vyžaduje po svěřencích stoprocentní přístup v trénincích i zápasech. A stejně náročný je i k okolí.

„Chci, aby kluci trénovali naplno. K tomu ale potřebují regeneraci. I odpočinek je totiž potřeba,“ říká.

Sobotnímu soupeři, kterého gólem střídajícího Kubaly v poslední minutě zdolali po velkém boji 2:1, závidí nejen přízeň oddaných fanoušků, ale především podporu zastupitelstva.

„Všichni nám říkají, jak je super, že s takovými podmínkami hrajeme slušně ligu. Pak vidím, jak třeba Ostrava pomáhá Baníku a je mi z toho smutno,“ dodává Kordula.