„Pauza byla dlouhá, na zápas se moc těším. V Pardubicích mám pořád ještě kamarády, ani realizační tým se příliš nezměnil. Navíc tam přišel na hostování Kuba Rezek. Věřím, že mu to pomůže, tak, jako to pomohlo mně. Těším se, že kluky po delší době znovu uvidím,“ povídá Michal Kohút, ale své bývalé spoluhráče šetřit nechce. „Chceme ze zápasu všechny body. Jedeme tam vyhrát, to ostatně chceme v každém zápase.“

Bude odchovanec fotbalu z Velké nad Veličkou v základní sestavě? „Sestava je věcí trenéra, ale cítím se dobře. Přípravu jsem zvládnul v pohodě, bez nějakého většího zranění,“ připomíná.

Pardubice mají za sebou vydařenou generálku, pražskou Duklu porazily 4:1. Slovácko si zaknihovalo v zimní pauze jedinou výhru. Vyhrálo nad třetiligovou Kroměříží.

„Je pravda, že přípravné zápasy nám výsledkově moc nevyšly, ale do všech jsme šli z plného tréninku. Hodně jsme před tím běhali. Byly tam i třífázové tréninky, nebylo to pro nás jednoduché. V přípravě se tolik na výsledky nedíváme, spíš na tu kondiční stránku. Kondičně jsme se posunuli zase o něco dál. Věřím, že výsledky přijdou v lize, snad to bude na jaře vidět,“ je přesvědčený Michal Kohút.

Fotbalisty Slovácka v úterý posílil šestadvacetiletý ruský záložník  Vladislav Ljovin.
Slovácko angažovalo záložníka Ljovina. Je to bojovník, vyzdvihuje Šumulikoski

Pardubice hrají své domácí zápasy na hřišti pražských Bohemians. Jak moc je oblíbený Ďolíček u Michala Kohúta? „Tak nejoblíbenější stadion je ten náš. Nejlíp se mi hraje doma, ale ani na Bohemce mi to nevadí,“ přiznal ofenzivní záložník Slovácka.

Právě za tým Bohemians hrával na podzim Vladislav Ljovin. Odchovanec Dynama Moskva se nečekaně objevil v týdnu na Slovácku, které ho představilo jako jedinou posilu.

„Vím, že jsem proti němu hrál, ale nijak blíž se neznáme,“ okomentoval nového spoluhráče Michal Kohút.

Fotbalisté Slovácka měli po herním soustředění dva dny volno, od úterý už se plně soustředí na Pardubice.

„Už jsme najeli do těch klasických předzápasových týdnů. Chceme se udržet v první šestce, nemáme žádný konkrétní cíl,“ hlásí Michal Kohút a na závěr přidává přání. „V lize chci hlavně hrát a s reprezentační jednadvacítkou vybojovat postup na Euro. Koncem března máme první zápasy, už se těším, máme tam skvělou partu.“


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …