„I když ten hlavní zápas přijde později, pro fanoušky bude i zápas s Hradcem hodně zajímavý. Ne všichni se totiž dostanou na finále poháru, takže budeme všichni rádi, když lidé po úspěšné sezoně, která se nemusí dlouho opakovat, přijdou a podpoří nás. Mužstvo si velmi velmi úspěšný ročník zaslouží poděkování,“ míní kondiční trenér Slovácka Miroslav Mikšíček.

FORTUNA:LIGA, skupina o titul, 5. kolo -
1. FC Slovácko (4.) – FC Hradec Králové (6.)
Výkop:
neděle v 17.00, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti
Rozhodčí: Batík – Bureš, Žurovec. VAR: Franěk.
Ligová bilance: 6-4-6, 21:20
Poslední zápas: 2:2 (36. a 83. Jurečka – 63. Vlkanova, 81. Rada z penalty, 11. prosince 2022)
Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Borek - Tomič, Daníček, Šimko, Divíšek - Kohút, Ljovin, Havlík, Holzer - Vecheta, Jurečka. Trenér: Svědík.
Hradec Králové: Vízek - Klíma, Král, Leibl - Harazim, Rada, Kodeš, Kučera, Novotný - Rybička, Prekop. Trenér: Koubek.
Tip Deníku: 2:0

Celek z Uherského Hradiště navázal na loňskou historickou sezonu, stejně jako loni skončí čtvrtý. „Nikdo nám moc nevěřil, že to můžeme zopakovat, ale povedlo se. I když o nic nejde, kluci si zaslouží, aby byl proti Hradci plný dům,“ míní.

Fotbalisté Slovácka se nešetří ani po zajištěné účasti v evropských pohárech. Ve středu otočili duel na Spartě, kde zvítězili 2:1, v nadstavbové části potrápili Slavii i mistrovskou Plzeň.

„Mužstvo má sílu i charakter, žádný soupeř to proti nám nemá jednoduché,“ říká.

Celku z Uherského Hradiště na konci sezony nevadí ani náročný program. Zápasy, které jdou rychle za sebou, zvládají. „Nám to paradoxně vyhovuje, což potvrzují sami kluci. Mužstvo je fyzicky velmi dobře připravené, nemá s tím žádný problémy,“ říká Mikšíček, což je ostatně hlavně jeho zásluha.

Trenér Svědík i tak proti Hradci pošetří některé opory, před finále MOL Cupu nechá klíčové hráče vydechnout.

„V týmu máme starší kluky, navíc nemáme tak široký kádr jako Sparta. Program je náročný, těžké zápasy jdou rychle po sobě, proto rozložíme zátěž na celý tým,“ vysvětluje Svědík.

Slovácku ve středu večer scházeli mazáci Petržela s Reinberkem nebo gólman Nguyen, jenom na lavičce byli Daníček, Kalabiška či Sadílek.

I proti Hradci, který na Moravu nejspíše dorazí bez tahounů Vlkanovy a Mejdra, o které stojí nejen pražská Slavia, sestavu protočí, dá šanci i jiným borcům. „Ale uspět chceme v každém zápase,“ upozorňuje Svědík.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …