„Začal jsem hrát ve dvanácti letech na základní škole. Nebylo to nijak organizované. Hráli jsme v Soulu na plácku, všiml si mě trenér, oslovil mě a začal jsem hrát organizovaně v korejském školním týmu. Pak jsem pokračoval během střední školy. Za nějaký čas se mně po spolupráci s agenturou podařilo dostat do Česka. Bylo to v rámci jednoho sportovního projektu.“

Do pražské Dukly přišel v roce 2019 z Eonham High School (korejský středoškolský fotbalový tým). V Dukle nejprve nastupoval za U19, kde odehrál celkem 18 zápasů a vstřelil 5 gólů. V sezóně 2019/2020 nastupoval za béčko Dukly a od následující sezóny se stal stabilní součástí A-týmu. V druhé lize má bilanci 58 utkání, 9 gólů a 8 asistencí.

Proč si vybral právě Slovácko? Proč jde z Prahy do nejmenšího ligového města?

„Mojí motivací je hrát první ligu a být v Česku. Když jsem dostal nabídku, tak jsem vůbec neváhal. Nevadí mi malé město. Nejsem ten typ, že bych vyhledával nějaké podniky, chci se soustředit na fotbal,“ říká nová posila Slovácka. Osmý tým ligové tabulky sledoval mladého hráče už několik měsíců.

„Je to tak, už během podzimu byly nějaké náznaky. Díky tomu, že Slovácko hrálo evropské poháry, tak jsem viděl i pár zápasů, ale žádného hráče neznám. Zaujal mě celý tým.“

Fotbalisté Slovácka v úterý 27. prosince zahájili zimní přípravu.
Podívejte se: fotbalisté Slovácka zahájili přípravu bez Svědíka, zato s posilou

Slovácko během podzimu zaujalo v Evropě. Kvalita a konkurence v týmu je velká. Neobává se Kim Seung Bin, že cesta do základní sestavy nebude jednoduchá?

„Vím, že se nemusím dostat do základu hned, ale jsem připravený být trpělivý. Můj sportovní cíl pro nejbližší měsíce je dávat góly a pravidelně hrát,“ říká odhodlaně.

Od bouřlivého trenéra Petra Rady jde k Martinu Svědíkovi, ani o něm se nedá mluvit, že je na lavičce klidný. Zdá se, že jihokorejský hráč s tím nebude mít problém. „Trenér Rada je dobrý člověk a také dobrý trenér. Sice křičí hodně, ale mně to nevadí. Mám rád impulzivní trenéry,“ říká na závěr.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …