Kapitán týmu Michal Kadlec dobře ví, že cesta k výhře nebude jednoduchá. „Bude to velice vyrovnaný zápas – rozhodnou maličkosti,“ říká největší persona Slovácka.

Čeká vás olomoucká Sigma, která v úvodu ligy v Uherském Hradišti vyhrála. Jak si vybavujete ten zápas?
Moc dobře si nato vzpomínám. Tenkrát jsme si říkali, že jsme jim dali předčasný vánoční dárek. Doufejme, že si ho vezmeme v sobotu zpátky. Ze dvou akcí nám dali dva góly, pro nás to byl smolný zápas, věřím, že se to nebude opakovat.

Olomouc táhne svými góly Lukáš Juliš (8 branek). Bude právě od něho hrozit největší nebezpečí?
Je to kvalitní hráč a v Olomouci mu to střílí. Juldu znám ještě ze Sparty, máš úkol číslo jedna bude uhlídat ho. Sigma má spoustu kvalitních hráčů, speciální motivaci bude mít Navrc (Jan Navrátil), který ve Slovácku hrával.

Je Sigma zaslouženě v první šestce?
Jejich postavení v tabulce odpovídá jejich výkonům Mají velice dobrý tým. Trenéři se navzájem dobře znají, hráči se znají. Čekám velice vyrovnaný zápas – rozhodnou maličkosti.

Co povede k výhře?
Podobná cesta jako ve dvou předešlých zápasech. Jaká bude proti Olomouci, to si s prominutím nechám pro sebe.

Česká fotbalová reprezentace do 15 let (červené dresy) ve druhém přípravném zápase remizovala s Maďarskem 1:1.
Fotbalová reprezentace do 15 let v odvetě remizovala s Maďarskem 1:1

Slovácko je po výhře nad Baníkem na třetím místě tabulky. V loňské sezoně bylo ve stejném období osmé. Co nato říkáte?
Liga je zase o něco víc vyrovnaná. Do první šestky chce hodně týmů. Máme za sebou necelou polovinu soutěže, ještě musíme uhrát hodně bodů, abychom splnili cíl, který máme.

Po výhře v Plzni jste si doma poradili s Baníkem. Jak zpětně hodnotíte zápas?
Začátek nebyl z naší strany úplně ideální. Přežili jsme pár šancí soupeře. Myslím, že se hrál skvělý fotbal v parádní atmosféře obou fanouškovských táborů. Byli jsme rádi za tři body a potvrdili výhru z Plzně.

V posledních zápasech nastupujete ve stoperské dvojici s Vlastimilem Daníčkem. Stanislav Hofmann je na lavičce. Jaké je to pro vás změna?
Tak s Vlastou jsme nastupovali v některých zápasech i v minulosti. Jestli je tam Vlasta (Daníček), Hofi (Hofmann) nebo Srub (Srubek), tak v tom nevidím problém. Trénujeme spolu, jsme na sebe zvyklý. Vždycky řadím týmový výkon nad úspěchy jednotlivce. Někdy hraje ten a někdy zase jiný. Důležité je, že vyhráváme jako tým.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...