Proti silnému soupeři a aspirantovi na titul dřel od první do poslední minuty. Nevypustil žádný souboj, znovu hrál nadoraz, jezdil na krev.

V závěru to však přehnal, po zákroku na Traorého správně vyfasoval žlutou kartu.

Stejně ve vyhroceném závěru dopadli i mladý útočník Kubala se zkušeným stoperem Hofmannem, jejichž nedovolené zákroky Pražany pořádně dopálili.

„Myslím, že jsme si to rozdali na férovku,“ říká v klidu lídr celku z Uherského Hradiště.

Kordulův výběr se po třetí porážce za sebou propadl v tabulce FORTUNA:LIGY na dvanácté místo.

Mrzí vás porážka se Slavií hodně?
Slavia má obrovskou formu. V kádru spoustu reprezentantů. Má skvělé mužstvo, fantasticky poskládané. To jsme všechno věděli. Přesto jsme si to s ní chtěli rozdat. Nedopadlo to dobře. Abychom bodovali, museli bychom mít lepší produktivitu. Minule jsme v Edenu uhráli plichtu s obrovským štěstím. Tady soupeř ukázal obrovskou sílu.

Jak jste zápas viděl?
Začátek jsme měli slušný. Až do prvního gólu jsme hráli celkem dobře. Pak jsme z ne úplně vyložené šance dostali branku. Soupeř se uklidnil, vzápětí přidal druhý gól, což je uklidnilo úplně. Slávisti si věřili, byli silní na balonu. Když proti Slavii prohráváte 0:2, je to těžké. Na hřišti jsme se snažili nechat všechno. Snad bylo i z tribuny vidět, že jsme makali na sto dvacet procent.

Za nepříznivého stavu 0:2 jste měl velkou šanci. Jak moc vás mrzí, že jste neskóroval?
Je pravda, že proti Slavii si tolik brankových příležitostí nevytvoříme, proto jsem to měl uklidit pod víko a bylo by to pouze o jeden gól. Možná by to ve druhé půli vypadalo trochu jinak. Na kdyby se ale nehraje. Dostali jsme lekci z produktivity.

Přes to zaváhání v zakončení jste si na penaltu věřil?
Nebylo proč si nevěřit. Vzal jsem si balon a penaltu proměnil.

V posledních třech zápasech jste inkasovali devět branek. Čím to, že vám defenziva tak hapruje?
Když obránce udělá vzadu chybu, je to stejné, jako když útočník nepromění vyloženou šanci. Je pravda, že dostáváme moc branek. Je to kámen úrazu. Na druhou stranu proti Slavii jsme měli šance. Nastřelili jsme břevno, tyč. Je to jednoduché svádět porážku na defenzivu. Bráníme všichni. Každopádně si na to musíme víc zaměřit.

První gól jste obdrželi po rohu. Kde se stala chyba?
Při standardní situaci to bylo jeden na jednoho. Neuhlídali jsme hráče soupeře, to je celé.

Co říkáte na vyhecovaný konec. Nebyly ty dva ostré zákroky v závěru za stavu 1:3 zbytečné?
Já nevím. Oni můžou kopat a my ne? Nevidím v tom žádný rozdíl.

Podle vás Slávisti hráli tvrdě?
Jejich pravý bek nám odrovnal našeho levého beka. Praha může a Morava, ne? Divíška nám odnesli na nosítkách, je v nemocnici.

Vypadalo to nezaviněně. Byl to vzdušný souboj o míč. Hráči se střetli hlavami …
To byl souboj o míč? Divíšek tam byl dřív a hrál hlavou. Já jsem si třeba svůj zákrok s Ibrou (Traorem – pozn. Red.) vyříkal. Chtěl jsem hrát balon, ale byl tam rychleji. Neříkám, že to z mé strany nebyl faul, ale Ibra si píchnul míč, byl tam o půl vteřiny rychlejší. Podali jsme si ruce a tak to má být. Takový férový souboj.

Nemrzí vás zbytečné žluté karty?
To máte pravdu, ale v týmu je dvacet lidí.

Nyní jedete do Mladé Boleslavi, pak doma máte Opavu. Jsou to klíčové souboje podzimu?
Před námi je spousta kol, my ale body musíme sbírat. Každý zápas je důležité, pokaždé jsou ve hře tři body. Žádný ze zápasů není důležitější než ostatní.

Zápas pohledem brankáře Slovácka Michala Daňka
„Zápas se mI těžko hodnotí, protože jsme doma prohráli 1:3 a zase jsme bez bodu. Slavii jsme dostali na koně druhým gólem. Potom už se hrálo nahoru, dolů. Třeba jsme mohli dostat i více branek, ale zase za nepříznivého stavu jsme si my vypracovali nějaké šance, které jsme bohužel neproměnili.
Defenziva je problémem celého mužstva, nejenom kluků z obrany. Dostáváme hodně gólů, přitom na zápas jsme se poctivě připravovali. Chyb jsme se ale nevyvarovali, proto jsme prohráli.“