„Ty předcházející zápasy mě ani nenapadlo, že bych mohl dát jako střídající hráč branku. Když jsem šel na hřiště proti Opavě, tak už jsem si říkal, že by to tam mohlo do třetice spadnout. Gól padl těsně po vystřídání, přišel po standardce. Pak už další šance nebyla. Je to i o štěstí. Padá mi to tam – doufám, že to vydrží,“ přeje si Jan Kalabiška, který na podzim naskakuje jako střídající hráč.

„Není jednoduché jít do zápasu po hodině hry. Můžete se rozcvičovat, jak chcete, ale zápasové tempo je těžké chytit,“ přiznal střelec Slovácka.

Po venkovním utkání proti Karviné čekal zkušený fotbalista, že doma dostane proti Opavě šanci od první minuty.

Trenér Martin Svědík vytáhlého záložníka, ale znovu posadil jenom na lavičku.

„Samozřejmě, že jsem byl trochu naštvaný. Daří se týmu, daří se mně, na šanci si počkám, přijdou zranění nebo vykartování. Doufám, že se tam zase někdy ukážu od začátku,“ přeje si za pár týdnů třiatřicetiletý záložník.

„Kali není žádný sobec nebo individualista. Jde o týmového hráče, který chápe, že když jsme postrádali tři hráče na jiných postech než jeho, neměl jsem důvod dělat další změnu,“ vysvětloval nominaci na zápas proti Opavě trenér Svědík.

Trenér Slovácka Martin Svědík
Svědík: Stěžejní byla druhá branka, po třetím gólu už byl zápas v naší moci

Slovácko má sezonu skvěle rozehranou. V tabulce je na pátém místě, to je nejlepší umístění po 14. kole od postupu do ligy.

Ambice už musí být jiné, než jenom bojovat o záchranu. Mají svěřenci trenéra Svědíka na boj o první šestku? „Zatím na to máme. Šlape nám to, ale na každého přijde krize, kdy se nedaří. Přijdu ještě těžší soupeři, tam se to bude lámat,“ přemítá Jan Kalabiška.

Bodový úspěch a páté místo v tabulce se také pochopitelně projevuje v atmosféře na tréninku.

„Přes týden je pohoda, na tréninku se dělají různé srandičky, líp se trénuje. Ale pozor, když se trenérovi něco nelíbí, tak na nás zařve. Ví, kdy má mančaft umravnit, aby ta pohoda nebyla až moc pohodová. Musí být tak akorát,“ přibližuje Kalabiška náladu v přípravě.

V páteční televizní předehrávce čeká na Slovácko pražská Bohemka.

Klokanům se v domácím prostředí daří, ve Vršovicích zatím neprohráli.

Zaknihovali si čtyři výhry a dvě remízy.

„Přiznám se, že na Bohemce to nemám vůbec rád. Hraje se tam těžko. Domácí ženou dopředu fanoušci, je to pro mě jeden z nejméně oblíbených týmu. Musím říct, že jako mírný favorit v zápase budeme,“ říká na závěr Jan Kalabiška.

Stoper Slovácka Patrik Šimko
Šimko se trefil poprvé v lize. Škoda, že u toho nebyla manželka, smutnil