„Mají zkušené hráče, vysoké, ten mix mužstva je dobrý. Přišel tam Trmy (brankář Matouš Trmal), viděl jsem nějaké jejich sestřihy. Je to kvalitní tým a bude to těžký zápas. Musíme se zodpovědně připravit, ať znovu neztratíme doma nějaké body,“ plánuje Jan Kalabiška a prozrazuje recept na výhru.

„Musíme být agresivní na míči a nepouštět soupeře do žádných příležitostí. Nic jim nedovolit, snažit se dát brzy branku. Když prohráváte, tak je potom složité výsledek otáčet.“

Přes šesti lety odehrál obránce Slovácka v dresu Mladé Boleslavi 23 zápasů. Jak vzpomíná na svoje angažmá ve městě automobilů?

„Byl jsem tam rok a půl, žádné velké vzpomínky na to působení nemám. Sice jsem s Boleslaví vyhrál pohár, ale ty oslavy nebyly jako tady. Už to beru jako každý ligový zápas,“ přiznává.

Meteorologové hlásí na sobotu tropické teploty. Zápas se navíc hraje ve tři hodiny odpoledne.

Jan Kalabiška věří, že stadion Miroslava Valenty bude solidně zaplněný. „Doufám, že naši fanoušci nepůjdou na koupaliště a přijdou nás podpořit. Budeme to potřebovat,“ dobře ví zkušený obránce.

V prvních třech ligových zápasech toho Jan Kalabiška moc neodehrál – jenom paběrkoval. Šestatřicetiletý bek nastoupil na celý zápas až na hřišti pražských Bohemians v uplynulém ligovém kole. Slovácko slavilo výhru 1:0, kterou pochopitelně kvitoval.

„Výhra na Bohemce nám pomohla. Jsme rádi, že jsme odčinili domácí prohru s Olomoucí. Nebylo to jednoduché utkání, ale zvládli jsme ho za tři body. Sice to nebylo bez drobných chybiček, ale ty jsou v každém zápase. Jedeme dál – ta výhra nám přidala na sebevědomí.“

V Ďolíčku odehrál Jan Kalabiška v dresu Slovácka 150. ligový zápas. Jak to vidí urostlý bek s další metou? „Po pravdě, to číslo jsem ani nevěděl, ale teď si můžu dát za cíl dvě stovky zápasů,“ říká na závěr.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...