„Do čtyřiadvacátého března máme nastavený individuální trénink. Já ale očekávám prodloužení karantény a další individuální tréninky,“ říká na klubovém webu zkušený obránce, kterému nyní chybí společný trénink.

Někdejší reprezentant chodí běhat na pás, doma se snaží posilovat a cvičit. „Fotbal je ale kolektivní sport a běhat sám bez míče, bez kontaktu, určitě není ideální,“ prohlásil Kadlec.

Kvůli přibývajícím opatření ven moc nechodí. „Každý den se podmínky zpřísňují, takže vůbec nevíme, jak dlouho to bude trvat. Nyní se pouze udržujeme. Všichni čekáme, co bude,“ říká.

Nikdo nic podobného nezažil

Bývalý hráč Sparty, Leverkusenu či Fenerbahce Istanbul nikdy nic podobného nezažil. Minulý týden nabídl spoustu přelomových nařízení. Kvůli koronaviru Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti téměř osiřel. Jen málokdo čekal, že to dojde až tak daleko.

„Probíhalo to postupně,“ přikyvuje.

„Nejprve se mělo hrát bez diváků, pak se zrušil zápas s Olomoucí a nakonec jsme vlastně ani nemohli trénovat. Nikdo nezažil, aby se muselo chodit s rouškou,“ připomíná.

Zdraví je na prvním místě

Podle Kadlece je ale nařízení správné.

„Zdraví je na prvním místě,“ upozorňuje s tím, že se snaží řídit pokyny české vlády.

Volný čas tráví na zahradě, s přítelkyní se stará o malého synka. Když potomek spí, zapne playstation. Rád si ale zahraje také piškvorky.

„Asi zákaz vycházení stmelí rodiny, ale co bude v dalších dnech, se předvídat nedá. Snad to bude brzy ustupovat.“ přeje si nejen syn vicemistra Evropy z roku 1996.