Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY v nich pokaždé inkasoval tři branky, ze hry nedal žádný gól. V generálce, kterou Slovácko prohrálo 1:3, se z penalty prosadil jen střídající Daníček.

„S výsledky nejsme spokojení, rozhodně nejsou podle našich představ, ale důležité bude, jak se nám bude dařit v lize,“ uvedl na klubovém webu sedmatřicetiletý obránce.

Poslední přípravný duel se mu nehodnotil dobře. „První poločas byl vyrovnaný, ale dostali jsme branku přímo z rohu, což by se nemělo stávat. Podařilo se nám vyrovnat, ale měli jsme tam ztráty a dostali na 1:2. Teď máme takové období, kdy dostáváme branky ze všeho a naopak na gól se velmi nadřeme. Z tohoto hlediska na tom musíme ještě zapracovat,“ ví dobře.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík na soustředění v chorvatském Umagu.
Slovácku nevyšla ani generálka. S Domžale třikrát inkasovalo, gól dalo z penalty

Bývalý reprezentant v kariéře zažil spousty příprav, proto z porážek těžkou hlavu nemá. Dobře ví, že rozhodující bude liga. Až mistrovské zápasy ukáží, jak na tom celek z Uherského Hradiště vlastně je.

„Můžete v přípravě všechno prohrát, a když si to zanalyzujete, zapracujete na tom a v lize to zvládnete, tak si na výsledky v přípravě nikdo ani nevzpomene. A naopak můžete v přípravě všechno vyhrát, pak přijde liga a dařit se přestane, takže celkově přípravu budeme hodnotit až s odstupem času,“ říká.

Svědíkův tým si ale v posledních dvou sezonách prohrávat odvykl. Navíc nedostával tolik branek, na pevné a organizované defenzivě si zakládal. Poslední dvě utkání ale vystrašily nejenom fanoušky, kteří duely sledovali přes internet.

Stoper Slovácka Stanislav Hofmann na soustředění v chorvatském Umagu.
Stoper Hofmann po debaklu od Slovinců: Takto to v lize nepůjde, je to varování

„Samozřejmě jsme chtěli vyhrávat a nedostávat tolik gólů. S tím určitě spokojení být nemůžeme. Na druhé straně i tady jsme měli náročné tréninky a možná jsme v těch zápasech měli těžší nohy,“ přemítá.

Podle Kadlece je hlavní, že se mohli fotbalisté Slovácka v Umagu připravovat na přírodní trávě, měli skvělé podmínky k tréninku. Formu budou ladit hlavně po návratu do Česka, na vypilování detailů mají celý týden.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...