Celku z Uherského Hradiště po úterním přípravném utkání nemrzela ani neproměněná penalta kapitána Kadlece ve 28. minutě.

I když Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, do vedení šlo Cherkasy. Skóre ve 13. minutě otevřel Arad Bar, jenž se prosadil po rohovém kopu.

Moravané ovšem stačili výsledek ještě do přestávky otočit. Vyrovnání zařídil po chybě soupeře v rozehrávce Kim, obrat završil chvíli před přestávkou Vecheta.

Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY mohl dát v prvním poločase i více branek, ale Siňavský po centru Reinberka nepropálil gólmana a penaltu nařízenou za stažení Jurošky zahodil Kadlec.

„Utkání s Cherkasy bych rozdělil na dva různé poločasy. Ten první jsme zvládli velmi dobře, až na úvodních patnáct minut, kdy jsme se hledali a soupeře zbytečnými ztrátami pouštěli do akcí. Zbytek poločasu jsme hráli velmi dobře, ať již na balónu, nebo po ziscích míče, měli jsme i dobrý presink čímž jsme soupeře dostávali pod tlak. Škoda neproměněné penalty, je to již druhá v přípravě, tak snad jsme si to vybrali a v sezóně se nám to nebude opakovat,“ vrací se k první půli asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Trenér fotbalistů Kunovic Jiří Vojtěšek.
Kunovice už nepočítají s Kundrtem, v zimě zapracovávají dorostence. Co posily?

První větší vzrušení ve druhém poločase bylo před gólmanem Hečou, kterému v 54. minutě pomohla brankové konstrukce.

Na druhé straně se k zakončení dostali Vecheta, Havlíka a Cicilia, nemířily ovšem přesně, anebo byly jejich pokusy zablokovány některým z obránců. Naopak na druhé straně bylo k vidění několik brejků, které však postrádaly přesnost ve finální fázi.

V závěrečné desetiminutovce nejprve pálil nepříjemně Havlík a chvíli na to neprostřelil gólmana Cherkasy ani Blahút.

Spoluhráče pak reflexivním zákrokem podržel střídající Urban. Slovácko tak uspělo v Turecku i podruhé, po výhře 1:0 zaknihovalo další těsný výsledek 2:1.

„Ve druhém poločase jsme hráli v trošku jiném rozestavení, moc se nám nedařilo co jsme chtěli, soupeř se dlouhými míči dostával za naši obranu, byl nepříjemný a měli tam několik náznaků šancí. My jsme na druhou stranu mohli přidat třetí branku, když v pokutovém území měl zajímavou střeleckou pozici Rigino Cicilia, ale jeho pokus byl zblokován. Nepříjemnou střelu tam měl i Marek Havlík, jehož střelu však gólman vyrazil. Závěr jsme si pohlídali a zaslouženě jsme vyhráli,“ dodává Baránek.

Celek z Uherského Hradiště už má před sebou pouze páteční generálku proti černohorskému týmu FK Buducnost Podgorica.

Přípravný fotbal -
FC LNZ Cherkasy – 1.FC SLOVÁCKO 1:2 (1:2)
Branky: 13. Bar – 21. Kim, 41. Vecheta
Slovácko: Heča (60. Urban) – Sinyavskiy, Kadlec (46. Hofmann) , Srubek (60. kalabiška), Reinberk (60. Blahút), Kudela (60. Trávník), Kohút (60. Havlík), Juroška (46. Daníček), Kim (60. Kvasina), Mihálik (83. Bartoš), Vecheta (60. Cicilia)