„Vedení a trenéři se nás ptali, jak bychom si to představovali. Jestli chceme jedno delší soustředění nebo dvě kratší. Chtěli jsme dvě kratší. Je to dobře zvoleno, uvítáme to, nevidím v tom problém. V Turecku nás čekají dobré terény. Důležitý faktor je, aby s námi mohl vycestovat i trenér. Doufám, že už bude po operaci kyčle v pořádku,“ přeje si kapitán týmu a ještě dodává.

„Musíme se na jaro dobře připravit. Chceme navázat nato, co jsme dokázali v uplynulé sezoně. Očekávání jsou veliká, liga je vyrovnaná, navíc začínáme dvěma zápasy doma.“

Fotbalisté Slovácka už mají jedno soustředění za sebou. Na přelomu listopadu a prosince si užívali pobytu v Dubaji. Předvánoční zájezd zaplatil majitel klubu Zdeněk Zemek jako bonus za postup do základní skupiny Konferenční ligy.

Hráčský kádr mohl odcestovat i rodinami.

„Zažil jsem toho ve fotbale hodně. Byl jsem ve velkých evropských klubech, ale nikdy nás nepozvali s manželkami a dětmi na soustředění. Říkal jsem to i panu Zemkovi. Klobouk dolů před vedením klubu, měli jsme z toho radost. Obsadili jsme celou zadní část letadla, letělo tak sedmdesát, osmdesát lidí, k tomu dvacet dětí. Všechno se zvládlo. Ráno se trénovalo, odpoledne bylo volno. Poznaly se manželky a partnerky hráčů, stmelil se kolektiv – takhle to má být. Byl to pro nás takový krásný dárek,“ spokojeně vyprávěl Michal Kadlec.

Fotbalovou kariéru má kapitán Slovácka na zádech

Michal Kadlec má za sebou bohatou fotbalovou kariéru. Přes Slovácko odešel do pražské Sparty. V létě 2008 jde do německého Bayeru Leverkusen.

V červnu 2013 přestoupil do tureckého Fenerbahçe Istanbul. Po třech sezonách se znovu vrátil na pražskou Letnou. V roce 2018 se hlásil v Uherském Hradišti. To je v kostce kariéra kapitána Slovácka. Právě obrazce z působišť si nechal Michal Kadlec v zimní přestávce vytetovat na záda.

„Chtěl jsem, aby tam byly prvky z míst mé kariéry. Dominanta je Uherské Hradiště, je tam starý i nový znak. Tady jsem strávil nejvíc let. Šel jsem zpátky do Slovácka v uvozovkách dohrát kariéru a na jednou uděláme takové umístění. Vyhraje se pohár, hrajete evropské soutěže, Hradiště musí být dominanta. Jsou tam také zakomponovány prvky z Německa, Turecka i Prahy. Byl mi doporučen tatér, který všechno výborně vymyslel, dořešili jsme jenom detaily,“ prozradil o ozdobě na zádech Michal Kadlec.