Do ligového kádru se nakonec neprotlačil, přesto jsou pro rodáka z Prostřední Bečvy zápasy proti severomoravskému klubu malinko jiné. „Tak za dorost Baníku hraje můj mladší bráška Pavel, už teď se na dálku hecujeme. Také proto musíme Ostravu před vlastními fanoušky porazit,“ říká odhodlaně krajní bek Slovácka.

Co vám napověděla pondělní vítězná dohrávka Baníku proti Jablonci? Viděl jste zápas?

Jasně, sledoval jsem to. Z obou stran to bylo hodně bojovné utkání. Baník do toho dal sto procent, hrál ve velkém nasazení.

V dresu Slovácka jste proti Ostravě nastoupil ve dvou zápasech, oba jste vyhráli. To je příjemné bilance.

Tak samozřejmě, doufám, že si ji prodloužím. Hrajeme doma, před vlastními fanoušky, budeme chtít Baník porazit. Věřím, že se nám to povede a připíšeme si první tři body. Může nás to povzbudit na další kolo, které hrajeme na Spartě, ale i tam se dá uspět. Liga je strašně vyrovnaná.

Vy jste v Baníku hrával v mládežnických kategoriích, zůstal vám tam ještě nějaký kamarád?

Hrál jsem tam do sedmnácti let, je tam trošku stopa. Na každý zápas proti Baníku se těším. Měl jsem tam kamaráda Marka Hlinku, ale před sezonou odešel do Gruzie. Aktuálně hraje v dorostu Baníku můj mladší bráška, už se hecujeme na dálku, také proto musíme Ostravu porazit.

Pokud se vrátíme ještě k prvnímu kolu, ve kterém jste prohráli na Bohemce, jak jste si rozebrali výsledek a výkon?

Nebylo co rozebírat. První kolo je třeba rychle hodit za hlavu, my se musíme poučit z prvního poločasu, ke kterému jsme přistoupili hodně špatně.

Příprava byla kvalitní, vyvrcholení mělo přijít v prvním kole. Jak se dá vysvětlit váš výkon v první půlce?

Tak to je fotbal, o kvalitě přípravy rozhodne až čas, ne první ligové kolo. Bohužel to tak dopadlo, soutěž je dlouhá, musíme se prostě z prvního kola oklepat a jít dál.

Na jaře jste Bohemku doma porazili, nemohlo dojít k podcenění soupeře?

Všichni víme, že doma to byl hlavně boj na těžkém terénu. Osobně si myslím, že ten zápas v hlavě nikdo vůbec neměl. Bohemka má kvalitní tým, v loňské sezoně skončila na sedmém místě, o nějakém podcenění nemohlo být ani řeč.

Byl jste u jediné branky Slovácka, fauloval vás domácí Vaníček a kopala se penalta. Jak se vám osobně hrálo?

Byl to zápas dvou poločasů. První tam kvalita ode mě nebyla, druhou půlku jsme šli všichni za vyrovnáním a tým ukázal nějakou kvalitu, ale neměli jsme ani štěstí. Žádný balon nám tam nespadl, chtěli jsme si odvést alespoň bod, což se bohužel nepodařilo.

Na předsezónní tiskovce se mluvilo o cílech klubu. S čím budete spokojený vy osobně po podzimu?

Nedívám se na konec podzimu, osobně mě zajímá jenom nejbližší utkání. Pokud budeme hrát jako tým a budeme se prezentovat hrou, která je nám vlastní tak můžeme být úspěšní. Je jasné, že bychom chtěli hrát co nejvýše.

Být úspěšný znamená umístění v horní polovině tabulky?

Tak si cíle nestavím, uvidíme. Na druhou stranu by se mi takové umístění líbilo. Přál bych to sobě, týmu i fanouškům.

Na Slovácko jste přišel před rokem. Už jste v Uherském Hradišti doma?

Už jsem párkrát říkal, že město i klub jsou mně i pro moji přítelkyni obrovsky sympatické. Je to tady podobné valašskému regionu, odkud pocházím.

Které místo jste si ve městě, nebo okolí oblíbil?

Asi Velehrad a skanzen na Modré. Člověk se tam může příjemně projít a relaxovat.

Na Slovácko jste přišel z pražské Dukly, tam jste vydržel pět let. Jak dlouho plánujete vydržet v Uherském Hradišti?

To se uvidí, smlouvu mám ještě na dva roky a nemám důvod odcházet. Slovácko je mi příjemné.