„Bohužel jsme dostali brzy gól, měl jsem v tom prsty. Chci se klukům omluvit, protože jsme prohráli, “ povídal po zápase zklamaný obránce a líčil jedinou gólovou situaci.

„Byl tam přetažený balon na zadní tyč, byl jsem tam pozdě. Bylo to vrácené před bránu, kde jsme to nedohráli, a bohužel byla z toho branka.“

Jan Juroška byl také u druhé klíčové situace zápasu. Dvacet minut před koncem fauloval Václava Pilaře, k překvapení všech hráčů se kopala penalta. Střet obou fotbalistů se totiž odehrál jasně mimo velké vápno. Obránce Slovácka obhajoval i svůj zákrok.

„Mně se zdálo, že jsem to trefil přes balon. Nepřipadalo mi to jako penalta, ale musím se na to ještě podívat na videu. Divili se ale i hráči Olomouce,“ všiml si Juroška.

SK Sigma - FC Slovácko1:0
Trmal chytil další penaltu. Slovácko ale v Olomouci padlo

Rychlonohý Pilař dělal obráncům Slovácka problémy. Hodně často se střetával právě s Juroškou.

„Je dopředu šikovný, věděli jsme to. Ale myslím, že moc brankových šancí neměl. Byla to spíš taková válka než pěkný fotbal.“

V závěru se Slovácko snažilo vyrovnat. Trenér Martin Svědík poslal na hrot stopera Krejčího, ale kýžený efekt tento tah nepřinesl.

„Byly tam dvě nebezpečné situace, když šel Krejda (Jiří Krejčí) nahoru. Zjednodušili jsme to, ale moc šancí to nepřineslo. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Jeden gól jim na výhru stačil.“

Mužstvo pod novým koučem poprvé padlo. Jan Juroška dobře věděl, že výkon celého týmu se předchozím dvěma zápasům ani nepřiblížil.

„Pod novým trenérem to bylo naše nejslabší utkání. Bohužel se nám to nedařilo jako v těch dvou posledních zápasech. Musíme zabrat doma s Duklou,“ díval se Juroška k poslednímu letošnímu zápasu.

Brankář Slovácka Matouš Trmal
Trmal chytil třetí penaltu v řadě. „Vždycky je to loterie,“ připomíná
Trenér 1. FC Slovácko Martin Svědík
Svědík: Mužstvo jsem nepoznával. Udělali jsme všechno naopak