Ofenzivě laděný krajní obránce či záložník David Jurásek byl hlavním hostem sobotního Vánočního turnaje mladších přípravek ve Veselí nad Moravou, kam dorazil se svým otcem z rodného Dolního Němčí.

Jurásek si hodinový pobyt mezi dětmi užíval, byť i o dovolené má pořádný kvapík a času na přátele a rodinu málo.

„Tyto věci k tomu patří. Ve Slavii chceme podporovat mladé začínají kluky a holky, které bychom rádi motivovali, byli jejich vzory, aby na sobě makali a viděli, kam to mohou dotáhnout,“ říká David Jurásek.

„Bylo příjemné zavzpomínat na staré časy, když jsem byl ještě v Dolním Němčí a s kluky jsme objížděli podobné turnaje,“ doplnil.

Bývalý hráč Slovácka, Brna, Prostějova a Mladé Boleslavi, který do Slavie přišel letos v únoru, si nyní užívá zaslouženou dovolenou. Volno tráví převážně na rodném Slovácku.

„Vánoce mám rád hlavně kvůli volnu,“ přiznává. „Rodiče běžně v sezoně moc často nevidím. Snad jen chvilku po zápase je občas pozdravím. Málokdy ale mám čas za nimi jet domů,“ upozorňuje.

Vánoční halový turnaj kategorie U9 zpestřila návštěva fotbalisty ligové Slavie Praha Davida Juráska.
Podívejte se: fotbalista Slavie Praha navštívil turnaj mladších přípravek

I přesto část volna prožil s přítelkyní v zahraničí. „Byli jsme na Maledivách,“ přiznává. „Dostala ode mě dřívější vánoční dárek. Nejsem totiž zrovna dovolenkový tip. A jelikož se mi v létě nikam nechtělo, odletěli jsme až teď,“ přidává s úsměvem.

Nyjí už je ale doma. Mrazivé počasí ani sníh mu nevadí. I ve volných dnech se snaží hýbat, sportovat. „Chodím hrát tenis nebo běhat,“ hlásí.

V jídle se nijak zvlášť neomezuje. Jelikož nechce při návštěvách hostitele urazit, snaží všechny dobroty ochutnat. „Je jasné, že to rychle spálím a vyběhám, na druhé straně vím, co si mohu dovolit. Všechno je to v rámci normy,“ tvrdí.

Vánoční svátky prožije nejen na Slvácku, ale i v Brně, kde má kamarády z předcházejícího angažmá v mládeži Zbrojovky, nebo v Praze.

Už nyní si ale plní individuální tréninkový plán, pomalu se chystá na start zimní přípravy. V Edenu se bude hlásit v pondělí 2. ledna. Na vyladění formy budou mít sešívaní pouze čtyři týdny. Jarní část FORTUNA:LIGY startuje už na konci ledna.

„Nějak to nevnímám. Alespoň se lidé nebudou nudit a budou se mít na co koukat,“ nachází pozitiva brzkého startu Jurásek.

Slavia vyrazí do druhé poloviny sezony z druhého místa a s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. „Máme před sebou důležitý půlrok. Chceme sezonu dokončit úspěšně a splnit své cíle,“ uvedl.

Dvaadvacetiletý fotbalista může být s prvním rokem v Edenu spokojený. V silné konkurenci se prosadil do sestavy Pražanů, hlavně v lize nastupoval pravidelně.

Jurásek ale osobní statistiky neřeší, byť chce jako ostatní borci v Trpišovského kádru hrát. „Na prvním místě je úspěch týmu,“ ví dobře.

To stejné platí i pro reprezentační jednadvacítku. Česká lvíčata na přelomu června a července čeká mistrovství Evropy, které společně hostí Rumunsko a Gruzie.

„Na šampionát se těším. Věřím, že budu nominovaný a podaří se nám nějaký úspěch,“ věří.