Michal Kadlec byl jako hráč u toho. V tehdejším přátelském zápase proti Borussia Mönchengladbach nastoupil v základní sestavě.

Jeho tehdejší spoluhráči Palinek, Polách, Kostka, Meduna, Činčala nebo třeba Rajnoch přišli před duelem proti Liberci pogratulovat k výročí.

Nemrzí vás, že k oslavě dvacátého výročí otevření stadionu Slovácko nevyhrálo?
Chtěli jsme vyhrát i proto, že tady byla taková sláva. Jsme zklamaní, že jsme fanouškům a klubu k těm narozeninám nedali tři body. Na druhou stranu je to asi zasloužená remíza. Ve vápně jsme nebyli tak nebezpeční. Oba góly byly takové nešťastné. V první půlce nás jednou nás podržel gólman. Ve druhém poločase jsme měli jenom náznaky šancí, nic stoprocentního. Možná Vlasta Daníček v závěru. Škoda, za týden v dalším domácím zápase to musíme napravit.

Vzpomněl jste si na ten váš první zápas na novém stadionu?
Samozřejmě. První mě mrzelo, že jsme v té řadě oceněných a gratulantů nestáli s Milanem Petrželou taky. (úsměv) Ale ne … Dobře jsme věděli, že tam nebudeme stát. Na druhou stranu nevím, jestli je to smutné nebo skvělé, že v našem věku pořád hrajeme.

Jak vám těch dvacet let uběhlo?
Strašně rychle. Zažil jsem starý i nový stadion, ještě si pamatuji škváru kolem. Jsem rád, že jsem u toho byl, a ještě pořád jsem. Fanoušci udělali fantastické choreo. Jen tomu scházel ten vítězný výsledek.

Na koho z bývalých spoluhráčů jste se těšil nejvíc?
Na všechny. Rád se vidím s každým, nemám nějakého favorita. Tehdy jsem byl mladý zobák a neměl jsem v kabině žádné slovo, teď je to jiné – můžu porovnávat. Byla tady skvělá parta. Věřím, že se ještě po zápase setkáme a zavzpomínáme.

Trenér fotbalistů Slovácka Martin Svědík při zápase s Libercem.
Příčina ztráty? Po našem gólu jsme úplně přestali hrát, říká Svědík po remíze

Byl tu někdo, koho jste hodně dlouho neviděl?
Rastislava Kostku, byl jsem s ním i na pokoji. On měl tehdy asi třicet, já osmnáct. Tuším, že to bylo někde v Nymburku. Dlouho jsem neviděl Tomáše Polácha, Medunu, Laďu Malára, je jich víc.

Stadion má dvacet let. Chtěl byste, aby se něco změnilo?
Ve vnitřcích prostorách došlo k nějakým změnám, ale že by byl o moc modernější, jako před dvaceti lety, tak to není. Ty podmínky by mohly být i lepší. Do budoucna by se měl stadion víc na bocích uzavřít. Určitě se mohlo udělat víc, ale jak každý ví, tak je to o penězích.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...