„Příprava zatím probíhá podle plánu. Hodně trénujeme, takže jsme unavení, všechno nás bolí, takže to asi splňuje, co má,“ říká do klubové kamery záložník Slovácka Milan Petržela.

Devětatřicetiletý rekordman už se těší, až se společně s parťáky přesune do Chorvatska, kde budou Moravané ladit formu, věnovat se herním věcem. V Turecku míč až tolik nevidí, na programu jsou jiná cvičení, horší věci. „Toto první soustředění je z celé zimní přípravy vždycky nejhorší,“ přitakává Petržela.

I když se v jednom z center turistického průmyslu nachází více než třicet čtyřhvězdičkových a pětihvězdičkových hotelů a borce ze Slovácka je dobře postaráno, dovolená u moře vypadá jinak.

Denní řád se příliš nemění, jede se v obvyklém režimu. Ráno po snídani následuje trénink, po oběd přijde vhod krátké volno, odpočinek, protože odpoledne přichází na řadu druhá jednotka. Večer už jenom regenerace, masáže, večeře a spánek.

Fotbalisté z Uherského Hradiště ale dobře vědí, proč se honí, makají. Loni ovládli domácí pohár, dostali se do Evropy. Úspěch jim zachutnal, loňskou úžasnou jízdu by rádi letos zopakovali.

„Chci, abychom navázali na hezký rok 2022,“ prozrazuje Petržela. „Chtěli bychom se zase podívat do Evropy, zase si zahrát nějakou soutěž. Proto musíme makat, abychom byli připravení a povedlo se nám to,“ ví nejen zkušený křídelník.

Stejně nastavení jsou i mladší borci ze Slovácka.

Fotbalisté Slovácka B ve středu na kunovické Bělince zahájili zimní přípravu.
Podívejte se: Slovácko B zahájilo přípravu, z Vyškova se vrátil Kratochvíla

Celek z Uherského Hradiště na pobřeží Středozemního moře během týdne odehraje i dva přípravné zápasy. Už v sobotu se Svědíkův tým utká s tureckým Genclerbirligi, druhým soupeřem mu bude holandský HSC 21 Haaksbergen.

Účastník základní skupiny Evropské konferenční ligy se po návratu z Turecka doma příliš neohřeje, po dvou dnech a Moravě zase odcestuje na herní kemp do Chorvatska.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...