„Samozřejmě to nebyl příjemný pocit. Bohužel moc jsem toho dělat nemohl. Skutečně se tam sypal jeden gól za druhým,“ smutní mládežnický reprezentant.

Na drtivou porážku 0:6 už zapomněl, i když v týdnu se debakl hodně řešil. „Něco v kabině bylo, ale to v ní také zůstane,“ neprozrazuje Šašinka.

Fotbalisté Slovácka se po šestibrankovým přídělu mohou u fanoušků vykoupit jedině triumfem v derby nad Zlínem.

Také odchovanec Baníku vnímá, jak celý region žije sobotním třaskavým duelem, a jak je pro příznivce celku z Uherského Hradiště výhra nad neoblíbeným sokem důležitá.

„Musíme se z porážky otřepat a v sobotu napravit svoji reputaci. Věřím, že vítězství v takovém utkání by dalo na Jablonec zapomenout,“ říká Šašinka.

Marek Havlík
Pět branek za dvacet minut? Hodně silná káva, uvědomuje si Havlík

Bývalý forvard Senice a Zlatých Moravců má podobně vyhrocené duely s bouřlivou kulisou rád.

„Určitě jsem radši, když to jiskří na hřišti i v hledišti a zápas má náboj. Proto se na derby se Zlínem těším. Pro Slovácko chci udělat maximum a nic jiného mě teď nezajímá,“ líčí jednadvacetiletý fotbalista, který může nastoupit jak v útoku, tak také v záloze.

„Osobně je mi docela jedno, jestli hraji na hrotu, nebo pod ním. Budu rád za každou šanci, kterou mi trenér dá,“ říká skromně.

Na Slovácko zamířil minulý týden z ostravského Baníku. Kabina novou tvář přijala naprosto bez problému.

„Začlenění bylo úplně v pohodě,“ pochvaluje si Šašinka.

Z české reprezentační jednadvacítky znal brankáře Trmala i záložníka Tischlera, cizí mu není ani další středopolař Hellebrand.

Marek Jurák, Libor Kopl