Celek z Uherského Hradiště v české nejvyšší soutěže padl po pěti duelech, v tabulce zůstal s velkým odstupem na vedoucí trojici čtvrtý. Slavia se po dalším domácím triumfu vrátila do čela. Před druhou Plzní má dvoubodový náskok.

Slovácko nastoupilo v Edenu bez vykartovaného Kohúta, hostům v Praze scházeli i Holzer, Mihálik a Kim.

Domácí trenér Trpišovský udělal po remíze v Teplicích hned sedm změn. Pecha a Santose v obraně nahradili Douděra a Ousou. Poprvé v základní sestavě Slavie nastoupili Zafeiris s Hronkem. Po zranění se vrací Holeš, na hrotu začal Tecl.

Kvůli zdravotním problémům a nemoci sešívaným naopak chyběli Hromada, Hovorka a Provod.

Duel začal minutou ticha, kterou oba týmy uctily památku nejen oběti při zemětřesení v Turecku, ale i zesnulého bývalého hráče Slavie Martina Pěničku.

Pevná defenziva Slovácka držela nulu jen necelých dvanáct minut. Pak ale Zafeiris z rohu našel hlavičku Olayinku a sešívaní šli jednoduše do vedení.

Hostující brankář Nguyen inkasoval gól po 434 minutách, za svým ligovým maximem zaostal o pouhých šest minut.

Fotbalisté Zlína B (žluté dresy) v generálce na jarní část MSFL zdolali na Vršavě juniorku Slovácka 3:0.
Juniorka Slovácka generálku zpackala. V přípravném derby podlehla Zlínu B

Zbytek první půle se odehrál ve velkém tempu, ale bez nějakých velkých šancí. Slavia měla herně navrch, byla aktivnější i nebezpečnější. Slovácko zahrozilo jen po secvičené standardní situaci, střílená přihrávka kapitána Kadlece ale nenašla adresáta. Domácího brankáře Koláře pak z dálky prověřil záložník Havlík. Více toho Moravané neměli.

Hosté se i po změně stran více soustředili na bránění, favorita do zakončení příliš nepouštěli. Ránu střídajícího Lingra zblokoval Reinberk.

Slavia si však i po změně stran pomohla standardní situací. I druhý gól dala po rohovém kopu. Po přetaženém centru se k míči dostal Holeš. Jeho přízemní střelu usměrnil do sítě pohotový Olayinka. Pro produktivního Nigerijce to byla osmá trefa v letošní sezoně.

Oslabení Moravané reagovat nedokázali, na dostřel gólmana Koláře se ve zbytku utkání nedostali.

V závěru rozhodnutého utkání se na trávník dostali i mladíci Juroška s Kudelou. Pro dvacetiletého mladíka šlo dokonce o ligovou premiéru.

Na porážku 0:2 musí rychle zapomenout. Před před sebou totiž mají náročný anglický týden. Ve středu celek z Uherského Hradiště vyzve ve čtvrtfinále MOL Cupu Bohemians 1905, příští neděli pak doma v lize hraje s Mladou Boleslaví.

FORTUNA:LIGA, 21. kolo -
SK SLAVIA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO (1:0)
Branky: 12. a 73. Olayinka. Rozhodčí: Szikszay - Hájek, Kříž (Krejsa) | VAR: Petřík | AVAR: Leška. Žluté karty: Kalabiška, Brandner (oba Slovácko). Diváci: 15 619. Držení míče: 53 % : 47 %. Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 14:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:11.
Slavia Praha: Kolář – Douděra, Ousou, Ogbu, D. Jurásek – Holeš – Hronek (57. Lingr), Zafeiris – Schranz (71. Oscar), Tecl (57. Van Buren), Olayinka (82. Jurečka). Trenér: Trpišovský.
Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (84. Kudela) – Petržela (57. Brandner), Daníček, Havlík, Trávník (57. Šašinka), Doski (84. Juroška) – Vecheta (68. Siňavskij). Trenér: Svědík.