„S vedením Viktorie jsme se dohodli na tom, že dodržíme délku ročního hostování a Dominik u nás zůstane i na jaře,“ potvrdil ředitel Slovácka Petr Pojezný.

Zatímco mládežnický reprezentant bude kouči Svědíkovi k dispozici i po Silvestru, setrvání útočníka Jana Kuchty, který v Uherském Hradišti hostuje z pražské Slavie, stále není jisté.

„Pořád je to v řešení. Pokud u nás ale skončí, máme vytipovanou zkušenější náhradu,“ prozrazuje Pojezný.

I když vedení moravského klubu registruje zájem i o jiné hráče základního kádru, nabídky zatím s díky odmítá.

„Řekli jsme si, že do konce sezony nikoho nepustíme,“ prohlásil Pojezný, který naopak stále jedná o příchodu několika hráčů.

„Tým chceme posílit v každé řadě,“ říká. Jména akvizic ale zatím neodtajnil.

Jasno by ale mělo být brzy. Některá z nových tváří by se mohla objevit na tréninku už ve čtvrtek 3. ledna, kdy se jedenáctý tým FORTUNA:LIGY poprvé sejde v Novém roce.

Na přípravu do tepla

Hned v pátek pak svěřenci trenéra Martina Svědíka odletí do Turecka, kde na pobřeží Středozemního moře absolvují kondiční soustředění.

Tréninkový pobyt v Turecku zpestří Moravanům dva přípravné zápasy s nizozemským Alkmaarem a šestým týmem kazašské ligy, týmem FC Zhetysu.

Stejně jako v minulém roce se Daníček a spol. do Antalye vrátí, když na přelomu ledna a února absolvují ve známém prostředí také herní soustředění, jehož součástí budou i tři přípravná utkání.

„V Turecku na nás určitě čekají mnohem příznivější podmínky jak pro trénink samotný, tak i pro nacvičení různých herních situací. Přeci jenom počasí v lednu je v našich podmínkách nevyzpytatelné a trénovat na přírodní trávě je prakticky nemožné,“ připomíná kapitán Slovácka Vlastimil Daníček.

Zkušený středopolař měl se svými spoluhráči oproti předcházejícím ligovým ročníkům méně času na odpočinek. Podzimní část FORTUNA:LIGY končila kvůli novému formátu až týden před Vánoci, jarní odvety začínají na začátku února.

„Samozřejmě to dříve bylo pro hráče pohodlnější a člověk si fyzicky i psychicky odpočinul, ale rozhodně se na to nemůžeme vymlouvat. Podmínky jsou pro všechny stejné a řada soutěží hraje bez přestávky úplně,“ dodává Daníček

Zimní příprava fotbalistů 1. FC Slovácko
3. ledna - začátek přípravy
4. až 13. ledna – kondiční soustředění v Turecku (2 zápasy)
19. ledna – přípravné utkání v Kroměříži
25. až 3. února – herní soustředění v Turecku (3 zápasy)