Odchovanec brněnského fotbalu nastoupil po dvouzápasovém trestu. Další zápas proti Plzni zase nehrál kvůli dohodě klubů.

Dominik Janošek je totiž od léta hráčem plzeňské Viktorky a na Slovácku už jenom hostuje. Třízápasové manko se na jeho herním výkonu nijak neprojevilo. Po zápase ho pochválil i kouč Slovácka.

„Na tréninku jsem viděl, že má velkou chuť a je po fotbale hladový. Tu pod hrotovou pozici hraje dobře. Také díky jeho výkonu jsme Příbram zvládli,“ hodnotil svého svěřence Martin Svědík, ale nakonec přece jenom přidal jednu výtku.

„Co ještě od něho čekám, tak to jsou čísla. Má třeba pět střel na bránu, ale ani jednou tu bránu netrefí. V tom čekám od něho zlepšení,“ doufá kouč Slovácka.

Janošek musel přiznat, že kritika trenéra je oprávněná.

„Je to tak, trenéra chápu. Hraji na desítce a už jsem i na sebe pěkně naštvaný. Už těch startů mám v lize docela dost, ale v kolonce góly je pořád nula. Šance jsou, na tréninku je normálně proměňuji. Nevím, co s tím, je to asi velká smůla,“ říká rozpačitě Janošek a přiznává, že na důležitý duel proti Příbrami se těšil celý týden.

„Byl jsem v sestavě po delší době, hrálo se mi super. Velká škoda, že se ještě něco neujalo z našich standardek. Většinu jsem zahrával na přední tyč, u zadní tyčky měli totiž Chaluše, to je výborný hlavičkář,“ prozradil kus taktiky rodák z Rajhradu u Brna.

Útočník Starého Města Ondřej Hastík (ve žlutém dresu) se proti luhačovickému béčku blýskl hattrickem.
Hastík: Máme v plánu vyhrát všechny zbývající zápasy

Do konce základní části FORTUNA:LIGY scházejí dvě kola. Slovácko odehraje o Velikonoční neděli důležitou bitvu v Liberci, který se po pondělní dohrávce a výhře nad Mladou Boleslaví dostal do první šestky. Měli hráči Slovácka povinnost sledovat svého příštího soupeře v televizní dohrávce?

„Povinnost to nemáme, ale určitě to všichni sledovali. Slovan hrál v pondělí, my v sobotu. Teoreticky je možné, že by mohli mít míň sil, ale na druhou stranu měli dostatek času na rehabilitaci. Tabulka je hodně namačkaná i v tom boji o první šestku. Liberci půjde o hodně. Budou chtít určitě vyhrát, ale my tam také jedeme pro tři body,“ říká odhodlaně Dominik Janošek.

Slovácku se v Liberci docela daří, poslední čtyři zápasy na stadionu U Nisy skončily remízou.

Pokud budou chtít Svědíkovi svěřenci bodovat i o sváteční neděli, tak se musí zaměřit na klíčové hráče soupeře.

„Výborný je útočník Libor Kozák, hodně jim na jaře pomohl. Je to zkušený fotbalista, hrál anglickou i italskou ligu. Je tam Roman Potočný – nejlepší střelec týmu. Mají i skvělého gólmana,“ vyzvedává klíčové hráče soupeře Janošek a na závěr vyslovuje jedno přání. „Osobně bych chtěl v Liberci konečně vymazat z kolonky vstřelených branek tu nulu, tak snad už to konečně vyjde,“ doufá dvacetiletý fotbalista.