Jednadvacetiletý forvard přišel na hostování z pražské Slavie a očekávání naplnil. Se svou podzimní misí je spokojený i sám hráč, i když chtěl mužstvu ještě víc pomoci. „Mohl jsem dát víc branek a ještě Slovácko v tabulce posunout. Šance jsem měl,“ přiznává rodák z Pardubic.

Byl jste zvyklý na velké město. Jaký byl ten váš půlrok v Uherském Hradiště. Neměl jste z angažmá obavu?

Obavu ne. Nevím, jak bych to řekl. Začátek byl zkrátka trochu jiný, ale srovnal jsem se s tím. Kluci mi pomohli, zvyknul jsem si, nebyl žádný problém. Jsem na Slovácku rád.

Jsou tu jiní lidé, jako v Praze?

Jsou. Úplně jsem koukal, jaká je tu dobrosrdečná nátura. Tady by mě nechali i přespat, kdybych neměl bydlení.

Na Slovácku jste vstřelil první ligovou branku. Přes zranění jste nastoupil do třinácti zápasů. Jak se díváte na vaše podzimní působení v klubu?

Řekl bych, že se to hodnotí docela dobře. Mohl jsem dát víc branek a ještě víc Slovácko v tabulce posunout. Šance jsem měl. Odchod do Hradiště vnímám jako pozitivní krok. Uvidíme, co bude v zimě. Nějaké nabídky jsou, tak jsem zvědavý, jak to všechno dopadne.

Ilustrační foto
Kam za sportem ve Zlínském kraji?

Takže vaše hostování bylo jenom na půl roku?

Nebylo na půl roku, bylo na rok. Nějaké týmy se v průběhu podzimu ozvaly, projevily o mě zájem. V zimní přestávce budeme se Slavií hodnotit a promýšlet, co bude pro mě zase nejlepší.

Můžete tedy po podzimu ze Slovácka odejít?

Mohl bych. Po domluvě s vedením, se Slavií a také s trenérem, ale o tom se ještě budeme bavit po posledním zápase.

Zítra vás čeká poslední letošní zápas. Přijede pražská Dukla, která je v tabulce poslední. Co od utkání očekáváte?

Bude to hodně bojovný zápas, se spoustou osobních soubojů. Dukla k nám nepojede s nějakou velkou ofenzivní taktikou, bude hrát na remízu. Bude to na nás. Čekám, že budeme dobývat soupeřovu obranu. Musíme hrát přímočaře, víc se tlačit do vápna soupeře.

Dukla prohrála v uplynulém kole doma s Příbramí. Čekal jste to?

Byl pro mě překvapivý výsledek, spíš jsem čekal, že to bude remíza. Příbram hrála otevřeně a přineslo jí to body. Dukla bude chtít výpadem napravit u nás. Budou si chtít odvést nějaký bodík, ale my chceme tři body. Nic jiného nás nesmí zajímat.

Uherské Hradiště odhalilo úsek městských hradeb mezi ulicemi Hradební a Kollárova. Významný doklad historie opevnění města, který přímo navazuje na přilehlý bastion.
Obnovený úsek hradeb je hradišťským skvostem

Na osmé místo Mladé Boleslavi ztrácíte čtyři body, na poslední Duklu tři..

Jasně, tabulka je našlapaná a bude rozhodovat každý bod. Dukla je kousek za námi, to nám velí vyhrát. Je to také poslední zápas, chceme se s podzimem a fanoušky rozloučit vítězně. Věřím, že se nám to povede.

Bude se odvíjet hodnocení podzimu od výsledku zápasu proti Dukle?

Myslím, že to bude mít velkou váhu. Na druhou stranu z toho nechci dělat nějaké hektické závěry, že jde o zápas podzimu. Budeme chtít vyhrát a půjdeme si za tím od samého začátku.

Budete hrát?

Věřím, že nastoupím. Po zápase v Olomouci bylo všechno takové hektické. Nečekali jsme, že prohrajeme, ale stalo se.

Proč byl výkon v Olomouci jiný jako proti Spartě?

To si právě nedokážu vysvětlit. Na ten zápas jsme se připravovali stejně jako na Spartu. Chtěli jsme to v Olomouci zvládnout, ale ten začátek jsme prostě nezachytili. Začátky máme špatné, s tím bojujeme celý podzim, něco si řekneme v kabině a do desátého minuty prohráváme a je po nějakém plánu. Je škoda, že jsme ten zápas alespoň nezremizovali. Osobně jsem tam měl tři šance, v té největší jsem prostě trefil jejich obránce.

Osmnáctiletý rodák z Dolního Němčí David Jurásek podepsal ve Zbrojovce Brno první profesionální smlouvu.
Po konci ve Slovácku sám trénoval v Kněžpoli. Teď podepsal smlouvu ve Zbrojovce

Poslední kolo se hraje v téměř vánočním termínu. Jak se vám to líbí?

Nijak to nevnímám, jsem mladý, chci hlavně hrát. Podzim je sice dlouhý, ale hřiště je zatím solidní. Na Slovácku dělají všechno pro to, abychom mohli i v takovém počasí pořádně trénovat a hrát.

Už máte naplánovanou dovolenou?

Budeme s přítelkyní doma a na pár dní vyrazíme do Krkonoš. Žádná exotika, je málo času. Příprava začíná brzy a musíme se připravit na sezonu. Mám tu celý týden rodiče, na zápas s Duklou přijede i přítelkyně.

Jaký jste připravil rodičům na Slovácku program?

Ne, nic jsem jim nepřipravil (směje se). Byli se podívat na vánoční trhy a prohlédli si vánoční Uherské Hradiště. Všechno se ukončí zápasem proti Dukle, hned po utkání odjíždíme všichni společně domů.