„Ta domácí branka mě povzbudila, v posledních týdnech se mi daří, věřil jsem si. Před střelou jsem reagoval na to, co udělají domácí obránci, věřil jsem si i na kličku. Střela vyšla parádně, jsem moc rád, že to tam padlo,“ popisoval svoji branku Jan Kalabiška, který gól v bývalém působišti moc neslavil.

„V Karviné jsem hrával, nechtěl jsem domácí fanoušky nijak provokovat,“ vysvětloval.

Domácí tahají nepříjemnou sérii. Už šest zápasů doma nevyhráli a v tabulce jim patří spodní příčky tabulky.

„Když jsem tady hrál, tak jsme těžili hlavně z domácích zápasů. Venku je to pro každého těžké, takže když nesbíráte body doma, jste pak v tabulce tam, kde je třeba teď Karviná,“ snažil se vysvětlit postavení domácích Jan Kalabiška.“

Dvacet minut před koncem šlo Slovácko do deseti mužů. Červenou kartu dostal krajní obránce Josef Divíšek, ale přesilovku domácí nezvládli. Důvod vysvětloval střelec druhé branky.

„Hlavně jsme hráli dobře v bloku a s přehledem jsme to ubránili. Domácí to ze středu nakopávali spíš křížem, kde už si to naši beci pohlídali. Měli balon víc a rychleji otáčet.“

Slovácko se usadilo v první šestce, výhra v Karviné je posunula na úroveň ostravského Baníku a silného Jablonce. Buďme upřímní – jednadvacet bodů po třinácti kolech čekal málokdo. Co na aktuální parádní postavení říká Jan Kalabiška?

„Je to prostě super, držíme se tam, jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát. Ve většině případů se nám to i daří. Myslím, že nehrajeme ani špatný fotbal a jsme rádi, že máme tolik bodů. Po výhře v Karviné musí být náš cíl první šestka,“ tvrdí odhodlaně muž, který dal v letošním podzimu už tři branky.

Trenér Slovácka Martin Svědík
Svědík chválil žolíka Kalabišku. Jsem s ním ohromně spokojený, řekl