„Za Karvinou jsem hrál v Liberci a na Slavii, teď tam jedu vyhrát se Slováckem. Bude to pro mě zvláštní zápas. Věřím, že vzadu to ubráníme a podaří se nám vstřelit nějakou branku,“ přemýšlí nahlas o výsledku urostlý ofenzivní záložník.

S jakými pocity pojedete do svého bývalého působiště?

Zatím si to nějak nepřipouštím ani jsem nad tím moc nepřemýšlel. Ještě je na nějaké pocity brzy, možná to přijde až těsně před zápasem, ale určitě to bude pro mě zvláštní utkání. Ještě před nedávnem jsem hrál za Karvinou, teď tam jedu se Slováckem vyhrát.

Karviná poprvé bodovala až v uplynulém kole. Může je to nastartovat?

Mohli by mít větší sebevědomí. Budou hrát o hodně, moc bodů nemají. Soupeřům se tam nikdy nehrálo lehce, i když musím říct, že poslední půl sezony jsme doma moc nevyhrávali. Čekám těžký zápas, který bude hodně o osobních soubojích a o běhání.

Na co si musíte dát největší pozor?

Těžko říct, jakou budou mít taktiku. Možná budou hrát víc dopředu, to by nám mohlo vyhovovat, každopádně si musíme dát pozor na standardky a případné rychlé brejky.

Zkušený dvaatřicetiletý stoper a vystudovaný inženýr Jiří Krejčí momentálně působí ve Slovácku.
Zlínu vycházely nadstandardní věci. Nám nic, smutní Krejčí

V zápasech Slovácka proti Karviné nikdy moc branek nepadalo. Čekáte podobný výsledek i v neděli?

Asi jo, my také v posledních kolech moc gólů nedáváme. Věřím, že to vzadu ubráníme a nějaký gól nám tam spadne. Výhra 1:0 nám bude stačit.

Vraťme se ještě k pondělnímu debaklu (0:4) proti Zlínu. Je lepší nevydařený zápas rychle hodit za hlavu a dívat se k dalšímu kolu, nebo si utkání důkladně rozebrat?

My už jsme si zápas rozebrali hned v úterý. Od středy už se mančaft plně koncentruje na zápas v Karviné.

Trenér vás poslal na hřiště za stavu 0:3, dalo se s tím výsledkem ještě něco dělat?

Pokud bychom dali okamžitě branku, tak tam ještě nějaká naděje byla, ale přišel jsem na hřiště a za tři minuty jsme dostali čtvrtý gól. To už je moc, s tím už podle mě nic neuděláte.

Fotbalisté Slovácka doma na podzim zdolali Ostravu i Olomouc, nyní chtějí skolit také krajského rivala ze Zlína. Na snímku je kapitán Vlastimil Daníček (vlevo).
Daníček: Musíme si nasypat popel na hlavu, od nás to byla velká bída

Co na takový výsledek říkáte?

Nezachytili jsme začátek zápasu. Zlín byl víc koncentrovaný, byl prostě lepší.

Pamatujete takový zápas a ještě k tomu v regionálním derby?

Nevím, moc si nevzpomínám. Možná ještě ze Slovenska, když jsem hrál v Senici, tak jsme prohráli doma v derby s Myjavou, tehdy byla nováček ligy, ale takový příděl to nebyl. Myslím, že to bylo o jednu nebo o dvě branky.

Ve Slovácku jste zhruba měsíc. Dá se mluvit o nějakém hodnocení?

Přišel jsem docela narychlo. Na Spartě jsem odehrál poločas, to bylo zatím nejvíc. S novým systémem se teprve sžívám, trenér nechce jenom nakopávat balony dopředu. Mám ve hře jiné pokyny jako v Karviné, u trenéra Nádvorníka jsem měl víc držet lajnu. Tady se mám jako krajní záložník víc tlačit doprostřed. Ten styl má smysl, osobně to mám raději hrát nakopávané balony. Někdy tomu tak v Karviné bylo, hrálo se systémem vše na Wagiho (Tomáše Wágnera).

Trenér Slovácka Michal Kordula v derby se Zlínem
Rozčarovaný Kordula: Je to rána přímo do rozkroku. Chválil jen fanoušky

Zatím většinou naskakujete jako střídající hráč. Nečekal jste, že budete víc herně vytížení?

Nemyslel jsem si, že přijdu a okamžitě budu v základní sestavě. Kluci vyhrávali, hrálo se dobře, nebyl důvod měnit sestavu. Uvidíme, koho pošle na hřiště trenér v neděli. Věřím, že se to postupně zlepší.

Už jste se ve Slovácku adaptoval?

Zatím není žádný problém. Kluci jsou v pohodě, myslím, že už jsem se adaptoval.

Překvapilo vás v klubu něco, je tam něco neobvyklého, co jste jinde nezažil?

Je tady trochu víc povinností od trenéra. Ráno se musí kluci měřit, jak jsou unavení. Mají takový pás, který se dává kolem těla, podle výsledku trenér určuje zátěž při tréninku. Ještě máme na každý trénink vesty se sporttesterem, to jsem ještě nikde nezažil.

S čím budete osobně spokojený po podzimu ve Slovácku? Kde vidíte sílu mužstva?

Vidím to na skupinu o evropské poháry, tam už se může stát cokoliv. Osobně chci odehrát co nejvíc zápasů.