Náročnému kouči nevyšlo pohárové utkání v Liberci a ligový duel v Olomouci. Shodou okolností oba zápasy prohrálo jeho mužstvo 0:1. Tři body bral tým za výhru v Ostravě, za parádní duel proti Spartě a výtečnou formu potvrdil v podzimní derniéře, ve které skolil pražskou Duklu.

Máte tři výhry ze čtyř ligových zápasů. Jste spokojen?
Jsem spokojený s tím, že jsme vyhráli poslední zápas proti Dukle. Devět bodů je dobrých, ale pořád jenom dobrých. Maximální spokojenost by byla, pokud bychom udělali v Olomouci tři body. Jsem v tomto ohledu maximalista. Čeho si cením, je to, že po prohře v Olomouci byl náš výkon proti Dukle diametrálně odlišný. Mužstvo se zvedlo a bylo vidět, že jsme si šli za vítězstvím.

Jste po těch třech výhrách už z nejhoršího venku?
Když vidím tabulku, ve které šest bodů vůbec nic neznamená, tak tu otázku nemůžete myslet vážně. Od sedmého místa dolů je to krásně rozděleno. Od Liberce je to strašně narvané. Budeme se muset sakra dobře připravit na jarní část sezony, bude velmi náročná.

Liga má nový model. Zimní pauza bude kratší, budete tomu přizpůsobovat přípravu?
Z mé pozice to bude samozřejmě upraveno, aby to odpovídalo přípravě na první jarní zápas. To, co po hráčích budu chtít a náplň přípravy se moc měnit nebude. Máme nějaké představy o hře. Chtěli bychom ještě víc zabudovat nové věci, na podzim na to nebylo tolik času.

Ilustrační foto.
Uherské Hradiště: taxikáři a řidiči na nože. Radnice změnu odmítáJe zimní příprava naplánovaná podle vašich představ?
Je naplánovaná dobře. Jedeme na dva bloky do Turecka. Osobně vítám, že jedeme na dva bloky, tady je nekvalitní umělá tráva. Z tohoto pohledu je příprava dobře naplánovaná. Co se týká náplně, tak tu si budeme určovat my.

Na hostování jsou v klubu Kuchta a Janošek. Budou nastupovat do zimní přípravy?
To vám ještě nemůžu říct, sám to nevím. Tu otázkou budeme projednávat v nejbližších dnech. Bylo zvykem, že se ve fotbalovém prostředí přes svátky nepracovalo. Teď tomu bude jinak, je málo času a pracovat se určitě bude. Někdo přijde a někdo odejde, ale jména po mně nechtějte, sám je ještě nevím.

Konkrétní hráče už máte vytipované?
Máme.

Máte zájem o hráče z Jihlavy?
Máme.

Je to Lukáš Zoubele?
Je to jeden z nich, ale všechno je to předmětem nějakého jednání. Je to spíš otázka na vedení klubu, jestli se přestup dotáhne, nebo nedotáhne.

Můžete prozradit, které pozice byste chtěl doplnit?
Myslím si, že do každé řady by měl přijít jeden hráč. Chceme, aby přišli hráči do základní sestavy, talentovaných kluků je tady hodně. Když máš talent a nehraješ, tak kolikrát je lepší udělat krok zpátky a jít třeba hrát druhou ligu, ale musíš hrát. Chceme, aby progres mladých hráčů rostl.

Obžalovaný z vraždy tříleté dcery a pokusu vraždy pětiletého syna u krajského soudu ve Zlíně
Otec, který ubodal malou dcerku, spáchal sebevražduMůžeme mluvit i o posilách z ciziny?
Pokud by měl přijít cizinec, tak musí být lepší než domácí hráči. Nejlépe je, když už je adaptovaný na českou ligu.

Po podzimu jste na jedenáctém místě tabulky. Bude vám stačit záchrana? Jaké máte představy o cílech mančaftu?
Takto to neberu. Za prvé tam bylo zlepšení, byl tam progres. Moje krédo je, že chci každý zápas vyhrát a snažím se to přenášet na hráče. Chci, aby hráči v každém zápase odvedli maximum. Nemusí se dařit fotbalově, ale musí se to podpořit dalšími věcmi. Musíte jít výhře naproti, jinak se vám to vymstí. Když budeme ve skupině o sedmé až desáté místo, tak to bude pro nás rozhodně lepší než hrát baráž.

Jaká byla vaše sezona? Jak si plánujete odpočinout?
Musím říct, že sezona byla hodně náročná a na volno se těším. Když jsem přišel do Jihlavy, tak jsem hrál o sestup, další sezonu zase o postup. Odešlo spoustu hráčů, nebylo to nic jednoduchého. Pak jsem přišel do Slovácka a zase je tu ten adrenalin, ale mě to baví. Je to moje práce, jsem rád, že tu práci můžu dělat. Teď to bude takový zasloužený odpočinek s rodinou. Strašně se těším, že si psychicky člověk oddychne a nabere síly do jarní části sezony.

Budete odpočívat v Česku, nebo to bude nějaké exotika?
Manželka je v sedmém měsíci těhotenství, takže spíš to bude starání se o ni a o rodinu.

Bilance Slovácka v podzimní části
Tabulka po podzimu: 11. místo (19 – 7 0 12 – 21:31 – 21 bodů)
Tabulka doma: 9. místo (9 – 4 0 5 – 9:15 – 12 bodů)
Tabulka venku: 10. místo (10 – 3 0 7 – 12:16 – 9 bodů)
Střelci: 4 – Jan Kuchta, 3 -Tomáš Zajíc, Vlastimil Daníček, 2 – Stanislav Hofmann, Lukáš Sadílek, Marek Havlík, vlastní, 1 – Petr Reinberk, Filip Kubala, Jan Navrátil
Nejvíce odehraných minut: 1620 - Jiří Krejčí, Stanislav Hofmann, 1610 - Jan Juroška, 1596 - Vlastimil Daníček, 1470 - Marek Havlík, 1224 –Jan Navrátil 1079 - Jan Kalabiška
Žluté karty: 6 - Stanislav Hofmann, 4 – Vlastimil Daníček, Jan Juroška, Jakub Petr, 3 - Jan Kalabiška, Jan Navrátil, Jan Kuchta
Červená karta: 1 – Vlastimil Daníček
Nejlepší zápas podzimu: Slovácko – Sparta Praha 2:1 (17. kolo, sobota 1. prosince)
Nejhorší zápas podzimu: Slovácko – Zlín 0:4 (6. kolo, pondělí 27. srpna)

Slovácko má kromě Zoubeleho zájem také o Vejmolu a Ljovina

Trenér Martin Svědík jména neprozradil, ale podle informací Deníku má po podzimu jedenáctý tým FORTUNA:LIGY zájem o trojici hráčů Jihlavy. Z Vysočiny by do Uherského Hradiště měli v zimní přestávce dorazit Lukáš Zoubele, brankář Luděk Vejmola a Rus Vladislav Ljovin. Všechny zmiňované borce vedl nový kouč Slovácka právě v Jihlavě, odkud do Uherského Hradiště nedávno přišel.