Fotbalisté Slovácka mají Opavě co vracet. S nováčkem doma na podzim prohráli 0:2, takže nyní nastal čas na odplatu.

„Remíza nám nestačí. Chceme zvítězit,“ říká odhodlaně krajní obránce Slovácka Jan Juroška.

Výkony i výsledky Slezanů zůstávají po zimní přestávce za očekáváním. Parta kouče Kopeckého ale na jaře dokázala potrápit favority v čele s Jabloncem a Plzní.

„Pokud chceme bodovat naplno, musíme podat stoprocentní výkon na hranici našich možností. V zápase s Mladou Boleslaví jsme měli šancí dost, ale produktivita v koncovce nás pořád trápí. Snad to v Opavě bude lepší,“ věří útočník Slovácka Tomáš Zajíc.

Jediný střelec celku z Uherského Hradiště v posledním ligovém zápase ví, že Svědíkův tým čeká další náročná šichta.

„Utkání je pro oba týmy velmi důležité,“ cítí Zajíc. „Opava v jarní části soutěže ještě nevyhrála, ale je velmi nebezpečná, když v každém zápase dokázala skórovat. Dvě branky dala teď v Teplicích a i v Jablonci se dokázala prosadit dvakrát,“ upozorňuje odchovanec Slovácka.

Fanatičtí fanoušci

Domácí poženou fanatičtí fanoušci, kteří na městském stadionu umějí vytvořit fantastickou kulisu.

„V Opavě je horká půda, ale to má většina hráčů ráda. Vždycky je lepší, když fanoušci přijdou, než když je stadion poloprázdný,“ říká Juroška.

„Na zápas se těšíme. Bude dobrá atmosféra,“ přidává ofenzivní bek, který v týdnu oslavil šestadvacáté narozeniny.

Dárek v podobě tří bodů by rozhodně neodmítl. „Když podáme odhodlaný výkon jako s Mladou Boleslaví, můžeme tam uspět,“ věří.

Stoper Opavy Jaroslav Svozil je ale přesvědčený, že sobotní zápas se Slováckem se stane kořistí domácích Slezanů. „Nastal čas uspět za tři body, Slovácko porazíme,“ burcuje jeden z nejlépe hodnocených stoperů ligy.

Rivala z Uherského Hradiště ale v žádném případě nepodceňuje. „Nebude to lehké utkání, ale to v lize není žádné. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb, protože v poslední době jsme si dali spoustu gólů sami,“ konstatoval Svozil.

Nabízí se otázka, zda už je v opavské kabině cítit po čtyřech nevyhraných zápasech v řadě tlak? „Ten cítíme od začátku sezony. Ten k tomu patří. Je pravda, že v současné době se na tabulku jinak kouká,“ uzavřel Svozil.

SFC Opava (13.) – 1. FC Slovácko (11.)
Výkop: sobota v 15.00, městský stadion Opava
Rozhodčí: Hrubeš – Moláček, Flimmel (Dubravský)
Ligová bilance: 2-1-4, poslední zápas: 2:0 (23. Kuzmanovič, 87. Juřena)), 29. září 2018
Pravděpodobné sestavy: Opava: Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek – Jurečka, Zavadil, Řezníček, Janetzký, Zapalač– Smola.
Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Kadlec, Reinberk – Diviš, Daníček, Janošek, Sadílek, Kalabiška – Zajíc.
Tip Deníku: 2:0.