Zápasy Baníku v Uherském Hradišti patří mezi nejatraktivnější duely, to potvrzuje i Stanislav Hofmann. „Je výborná atmosféra. S Baníkem obyčejně přijede hodně jejich fanoušků, Baník přitáhne i víc našich fandů. Před rokem jsem dal Ostravě dokonce gól, vždycky jsem si ty zápasy uměl užít.“

Na stadionu Slovácka bude chtít Ostrava odčinit domácí prohru proti Spartě. Slovácko sice vyhrálo v Plzni, ale poslední dva domácí zápasy remizovalo. Jak vidí vzájemný souboj Hofmann?

„Baník se oproti loňské sezoně hodně zlepšil, ten progres je tam vidět. Bude to těžký soupeř. Musíme být agresivní, rychlí, pro soupeře nepříjemní. Také musíme mít větší touhu po vítězství,“ dobře ví stoper Slovácka.

Bývalý reprezentant a vicemistr Evropy z roku 1996 Miroslav Kadlec žije v Uherském Hradišti. Pravidelně chodí i na Slovácko.
Kadlec by se nebál dát šanci Svědíkovi: U reprezentace je trenér spíš manažer

Ostravský Baník má velkou sílu hlavně v ofenzivě. Jisté je, že brazilský ofenzivní záložník Ewerton, který nastřílel v letošním ročníku pět branek, Slovácko neohrozím. Bude stát za žluté karty. Druhý muž v dresu Ostravy, který má na svém kontě pět branek, se jmenuje Abdullahi Tanko.

„Je to asi nejrychlejší fotbalista v lize, rychlost je jeho obrovská přednost. Musíme si na něho dát dobrý pozor, ale je tam také Filip Kubala, ten má zase jiné přednosti. Celkově mají v ofenzívě velkou sílu,“ hodnotí Hofmann útočníky Baníku.

Po nečekané výhře v plzeňské Doosan Areně dostal tým dva dny volna. V reprezentační pauze vyjel pátý tým tabulky dokonce na led.

„Při hokeji byla sranda. Tento týden už jsme zase najeli na klasický předzápasový rytmus. Nálada byla výborná. Výhra v Plzni byla důležitá pro psychiku, také proto, že jsme předtím doma dvakrát tratili,“ dobře ví urostlý stoper Slovácka.

Utkání skupiny E kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale: Česko - Moldavsko, 20. listopadu 2023, Olomouc. (zleva) trenér Česka Jaroslav Šilhavý a Tomáš Souček z ČR.
Svědík k reprezentaci? Z kandidátů nejlepší volba, míní legenda Slovácka

Před rokem mělo Slovácko po patnáctém kole devatenáct bodů, letos jich má o šest víc. Jak je s dosavadním průběhem ligy Stanislav Hofmann spokojený?

„Bodů máme celkově dost, ale vždycky to může být lepší. Mrzí hlavně domácí ztráty. Prohra s Olomoucí a domácí remízy. Mohli jsme být v tabulce ještě o něco výš. Na druhou stranu musíme brát naše umístění s pokorou,“ říká na závěr rodák z Bečova nad Teplou.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...