Po utkání, které Slovácko zvládlo, si ulevil. „Byl to pro nás důležitý zápas. Sice tam byly i nějaké chyby, ale máme tři body a soupeři jsme v tabulce odskočili.“

Do zápasu jste vstoupili aktivně, po první brance ale přišlo hluché místo. Souhlasíte?
Konečně jsme začali dobře, na soupeře jsme vletěli a dali brzo první branku. Bohužel, pak jsme trošku přestali hrát. Příbram se dostávala do brejků, ale po patnáctiminutovém výpadu jsme začali znovu hrát. Přišly šance, škoda, že jsme nějakou nedali a neuklidnili se už v první půlce.

Skvěle vám vyšel i vstup do druhé půlky. Skóroval jste po rohu Janoška…
Začali jsme znovu dobře a znovu jsme po gólu přestali hrát. Pak přišla z brejku penalta. Nějaké chyby tam určitě byly, ale pro nás důležitý zápas. Jsem rád, že jsem ho zvládli.

Kladli jste důraz na vstup do obou poločasů?
My jsme měli poslední dobou všechny vstupy do zápasů hrozné. Okamžitě jsme se dostávali pod tlak. Říkali jsme si, že to chceme zněmit. Byla jen otázka, jestli se nám to povede. Povedlo se to, vytěžili jsem z toho dvě branky, což bylo hodně důležité.

Dal jste druhou branku. Z tribuny to vypadlo, že jste si na míč ani nemusel příliš vyskočit. Byla přihrávka Janoška tak přesná?
Pepa Divíšek dobře zablokoval mého bránícího hráče. Balon dost dlouho letěl, hlavičkoval jsem prakticky z místa z takové skrumáži. Trefil jsem to tak, jak jsem chtěl, přesně k tyči.

Kde se stala podle vás chyba při brejku Příbrami, z kterého se zrodila penalta?
Těžko říct. Matoušek měl balon na moji straně. Moc jsem to neviděl, určitě špatné zajištění nebo pomalý návrat. Už postavení Vlasty Daníčka, který střílel bylo špatné. Příbram šla potom rychle do brejku. Jednoznačně naše chyba vzadu, neměli jsme to zajištěné.

Sice jste vstřelili dvě branky, ale dost brankových šancí jste také nevyužili. Mrzí to?
Jednoznačně. Dali jsme dva góly, ale určitě jich mělo být daleko víc. Zápas mohl být klidnější už dřív. Nebylo to jenom o zakončení. Příbram měla několik rychlých brejků, na které jsme se připravovali a přesto se do nich soupeř dostal.

Jak jste zápas vnímali. Bylo to o lepší postavení v boji o záchranu nebo ještě věříte o střední skupinu?
Hlavně jsme zápas chtěli zvládnout, aby nám Příbram neodskočila. Tím, že Bohemka vyhrála v Teplicích, tak máme ještě reálnou šanci se do té desítky dostat. Naše výhra měla víc pozitiv, ve hře je šest bodů a může se stát cokoliv.