Ve výpravě z Uherského Hradiště se žádná nová tvář neobjevila, trenér Svědík bude na pobřeží Středozemního moře pracovat s téměř totožným kádrem, který absolvoval podzimní část.

Tým opustil pouze Patrik Hellebrand. Jednadvacetiletý středopolař předčasně ukončil své hostování z pražské Slavie a na jaře bude nosit dres Opavy. Mládežnický reprezentant se slezským klubem, za který kdysi nastupoval i jeho otec Aleš, odletěl v neděli na soustředění do Portugalska.

Mimo hru zůstává útočníka Cicilia. Téměř dvoumetrový útočník na konci podzimu laboroval se zraněním, zdravotní problémy má i po krátké vánoční přestávce a kurýrovat se bude na Moravě. „Je to škoda, protože především v útočné fázi potřebujeme zvýšit konkurenci,“ řekl ČTK asistent trenéra Jan Palinek.

Šestadvacetiletý rodák z Curacaa přišel do Slovácka loni v létě. Ve FORTUNA:LIZE odehrál osm utkání a vstřelil dvě branky. Naposledy nastoupil na konci listopadu proti Opavě, všechny prosincové duely ale vynechal.

Naopak stoprocentně připravený je Michal Tomič. Krajní slovenský obránce absolvoval první trénink i povinné testy na covid-19 a je připravený porvat se o místo v základní sestavě. Na šanci ale čekají také další mladíci z úspěšné třetiligové rezervy a akademie.

Celek z Uherského Hradiště v Umagu stráví sedm dní. Na herním soustředění odehraje i dva přípravné duely. První soupeř stále není známý, ve druhém utkání se Svědíkův tým utká s maďarským celkem Budafoki FC.

Do jarní části sezony vstoupí Slovácko v sobotu 16. ledna proti Karviné.