„Beru to na sebe. Musím se klukům omluvit. Tohle se prostě musí dávat. Když to nebudeme proměňovat, bude nás to stát body,“ ví odchovanec Kroměříže.

Poprvé se ve vyložené šanci ocitl Havlík v 8. minutě, kdy po Kuchtově přihrávce střílel doprostřed branky, ale hostující brankář Šrom skvěle zasáhl. „Měl jsem to na levou moji silnější nohu. Kopnul jsem to však do pravé a nic z toho nebylo,“ smutní domácí fotbalista.
Další tutovku zazdil po změně stran. Vyrovnat mohl po nedorozumění obránce Svozila s brankářem Šromem. Ve skluzu všem mířil vedle. „Soupeř to trefil přesně mezi brankáře a hráče. Natahoval jsem se po míči, ale trefil to patou,“ popisuje další superšanci Havlík.
Porážku 0:2 těžce vstřebával. „Pocity jsou hodně špatné,“ hlesl.

Slovácko si ovšem zápas s nováčkem prohrálo samo. „Šancí bylo moc. Konkrétně já jsem měl dvě a ani jednu nedal. Obě byly stoprocentní. To nás sráží,“ říká.

1. FC Slovácko - Slezský fotbalový klub Opava
Trenér Kordula skončil na tribuně. Slovácko padlo s Opavou a je čtrnácté

Opava uštědřila soupeři lekci z produktivity. Slezané poprvé zaskočili domácí tým po standardní situaci. „Připravujeme se na to, že Opava kope rohy na přední tyč a stejně z toho dostaneme gól,“ kroutí hlavou Havlík.

Slovácko na podzim inkasovalo už dvaadvacet branek. Hůře je na tom pouze Mladá Boleslav. „Dostáváme góly skoro ze všeho. Naopak stoprocentní šance nedáváme. To je největší problém,“ ví Havlík.

Tým z Uherského Hradiště ve druhé půli dobýval opavskou defenzivu, ale místy až házenkářské obléhání k vyrovnání nevedlo. „Soupeř se zatáhl, nebylo jednoduché se tam dostat. Přesto jsme to zvládali celkem dobře. Koncovka už byla naše neschopnost,“ uvedl.
Slovácko se po pěti porážkách v řadě dostalo do problémů. Krize se prohlubuje, starosti přibývají. „Musíme se zvednout a další zápas vyhrát. Jinak to nejde, něco se musí změnit,“ burcuje třiadvacetiletý záložník.

Jenom fotbalovost ale Moravanům stačit nebude. „Musíme jezdit po zadku, makat na sto procent a doufat, že se nám to vrátí výsledkově,“ doufá Havlík.