Zkušený středopolař si v sobotním zápase se Skalicí připsal první branku letní přípravy.

Celku z Uherského Hradiště pomohl na hřišti v Boršicích k výhře 3:1 nad snaživým slovenským protivníkem.

„Bylo to náročné,“ vydechl Havlík po další letní šichtě. „V přípravě už máme něco za sebou, v nohách spousty kilometrů třeba z běhání v lese. Zápasy jsou v tomto období hodně náročné, nohy bolí, ale myslím, že jsme to zvládli dobře,“ přidal.

Moravané v přípravě doposud neprohráli. Po úvodní remíze s Opavou zdolali Prostějov i Podbrezovou, naposledy si poradili také se Skalicí.

Podle Havlíka si byli všichni soupeři dost podobní. „Vyjde to nastejno,“ míní. „Skalica hrála hezký kombinační fotbal po zemi, podobně se proti nám prezentovali i soupeři z naší druhé ligy,“ všiml si.

Fotbalisté Slovácko (bílé dresy) na hřišti v Boršicích zdolali slovenskou Skalici 3:1.
Slovácko před odjezdem na soustředění zdolalo Skalici, Trávník pokračuje

Fotbalisté Slovácka si s protivníky až na úvodní klopýtnutí poradili. Navíc potěšili fanoušky mimo Uherské Hradiště. Dosavadní domácí duely totiž sehráli v Hluku, v Rohatci na Hodonínsku a v Boršicích, jen jednou vyjeli mimo region.

Na všechny zápasy dorazilo několik stovek příznivců. Ligoví borci byli pro místní fanoušky žádanou a obletovanou atrakcí. „Je to příjemné, když jezdíme po okolí. Na vesnicích přijde dost lidí, taky terény jsou super,“ oceňuje Havlík.

Pátý tým FORTUNA:LIGA doma zůstane až do pátku, kdy odcestuje na herní kemp do Rakouska. U jižních sousedů postupně vyzve Olympiakos Pireus, německý Kiel a v generálce vyzve Salcburk.

„Čekají nás velké týmy, asi si hodně zaběháme,“ tuší sedmadvacetiletý záložník. Na souboje s evropskými mužstvy se ale těší. „Jsou to super zápasy proti týmům s obrovskou kvalitou. Ověříme si, jak na tom jsme,“ dodává.