Rodák z Lubné na Kroměřížsku dovedl Moravany k výhře 5:2 a s deseti brankami se vyšvihl do čela tabulky střelců FORTUNA:LIGY.

„Jen tak to nikdo nepřekoná,“ míní kouč Slovácka Martin Svědík.

Havlík svoji střeleckou show odstartoval hned ve druhé minutě.

Ve zbytku první půle nechal úřadovat jiné borce.

Za hosty vyrovnal Hála, náskok domácím vrátil proměněnou penaltou Daníček, ale v nastavení první půle za Bohemians podruhé odpověděl Köstl.

Druhý poločas pokračovalo Havlíkovo galapředstavení.

Osmadvacetiletý záložník se trefil v 53. minutě, hattrick zkompletoval v 64. minutě a v 77. minutě čtvrtým zásahem uzavřel skóre.

„Byl klíčovým mužem, ústřední postavou našeho týmu. Všechny góly byly důležité i velmi hezké,“ chválí svěřence Svědík.

To, že se Havlíkovi nyní střelecky tak daří, kouče nepřekvapuje. „Marek má důvěru a nyní také sebevědomí. Pro Slovácko je klíčový hráč,“ opakuje.

V NEJLEPŠÍCH LETECH

„Když hrál na nižší pozici, nebyl tolik vidět, protože se až tak nepodílel na produktivitě. Když jsme ho vytáhli výš, začal dávat góly,“ přidává.

„Hlavně levou nohu má perfektní. Při hře si umí udělat prostor, má cit si seběhnout, neuvěřitelný projektil. Střely na těchto terénech a s těmito balony mu náramně svědčí. Góly dává i na tréninku,“ pokračuje.

Náročný kouč má pro produktivního svěřence jenom slova chvály.

U odchovance Hanácké Slavie Kroměříž oceňuje pracovitost i skromnost. „Je to hodný kluk, navíc je v nejlepších letech,“ vyzdvihuje.

„Ze začátku sezony i kvůli výživovým věcem neměl formu. Jelikož jsme chtěli, aby se z toho dostal, posunuli jsme ho dopředu a zhostil se toho velice dobře. Nyní akce spíše zakončuje,“ říká Svědík.

Záložník Slovácka Marek Havlík po zápase s pražskými Bohemians 1905.
Glosa Libora Kopla: Havlík? Má životní formu. Říká si o EURO i přestup jinam

Vůbec mu nevadí, že se z dřívějšího nahrávače stal spíše střelec.

Zatímco v minulých sezonách u špílmachra vedli asistenci, letos jenom skóruje.

„Pro mě je hlavní, že se podílí na všech brankách. Je komplexní, umí dát gól, pracuje ale i směrem dozadu. Je velice agresivní, platný při presinku,“ chválí dál.

Problém nevidí ani v tom, že není tak rychlý jako jiní borci v lize. „Ševčík ze Slavie taky není žádný sprinter, ale má fotbalové vidění, jiné atributy. Rychlost u Máry není žádným limitem,“ míní pardubický rodák.

I proto si nejen trenér, ale i vedení klubu a fanoušci Havlíkovi nevšední služby velmi cenní.

PRODLOUŽÍ SMLOUVU?

Problém je, že klíčovému hráči po sezoně končí smlouva a zatím nikdo neví, zda ji prodlouží, nebo se s Uherským Hradištěm rozloučí a po letech stejně jako kamarád Sadílek odejde za lepším.

„Rozhodnutí záleží pouze na Marku Havlíkovi, na nikom jiném,“ ví dobře Svědík. „Je to slovácký patriot, takže když bude chtít zůstat, zůstane. Ale třeba má sen a chce se posunout do nějakého top klubu, kde může hrát, takže pokud bude chtít odejít, tak odejde,“ ví dobře.

Svědík osmadvacetiletému záložníkovi radit nemíní. „Rád s ním ale budu pracovat dál,“ přiznává.

Fotbalisté Slovácka (modré dresy) v závěrečném domácím zápase podzimní části FORTUNA:LIGY vyzvali Bohemians 1905.
Havlík láme ve Slovácku rekordy, svoji budoucnost bude řešit až o Vánocích

Zatímco Havlíka po sobotě všichni opěvovali, kapitánovi Slovácka Kadlecovi, který proti klokanům kvůli zlomenému nosu nastoupil s ochrannou maskou, víkendový duel příliš nevyšel. „Jeho reakce byly divné, některé situace vyhodnocoval pozdě,“ všímal si Svědík. „Sám Míša dobře ví, že zápas se mu tentokrát nepovedl, ale zase zabral celý tým,“ těší kouče.

Mužstvo z Uherského Hradiště bodovalo pošesté za sebou, v neúplné tabulce je třetí před Plzní.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...