Novovešťané ve šlágru 7. kola okresního přeboru Uherskohradišťska přestříleli soupeře z popředí tabulky 6:3. Petratur hrál hlavní roli, když se blýskl hattrickem.

„Já jsem nikdy nebyl gólový hráč, protože vždycky raději hledám lépe postavené spoluhráče před brankou, takže hattrick jsem možná vstřelil naposledy někdy v přáteláku,“ usmívá se hrdina třaskavého souboje, který přinesl devět branek, spoustu vzruchu a tenisovou výhru domácího týmu.

Novovešťané se přitom, jak je u nich v posledních zápasech tradičních zvykem, museli vypořádat s absencí pěti hráčů základní sestavy. I bez nich si ale nakonec poradili.

„Chtěli jsme doma navázat na vítězství ze Strání, což se se nám ze začátku taky dařilo. Brzy jsme vedli 3:0, ale bohužel pak přišlo zranění Martina Zálešáka, což byl pro nás velký problém,“ říká Petratur.

„Začali jsme dělat chyby v defenzivě a dostávat se zbytečně pod tlak,“ pokračuje.

Druhý poločas ale hráči Ostrožské Nové Vsi zvládli perfektně takticky a vítězství si pojistili.

„Oslava byla běžná jako po každém jiném zápase, takže nic výjimečného nebylo,“ culí se šestadvacetiletý útočník, který dosavadní kariéru rozdělil mezi mateřský oddíl a Slovácko.

Útočník Ořechova David Hynčica navštívil před utkáním s Uherském Ostrohem Čínu.
Útočníkovi Hynčicovi pomohla návštěva Číny. Je to úplně jiný svět

Po hattricku musí do kabiny něco přinést. „Spoluhráči mě upozorňovali hned po zápase,“ říká.

Na stadionu sousedícího se známými jezery vládne po velmi dobrém vstupu do sezony pohoda. Na postup do krajské soutěže ale v klubu nemyslí.

„Když to vezmu reálně, tak na to bohužel nemáme dostatečně široký kádr. Ale určitě se chceme ucházet o přední příčky,“ ujišťuje Petratur.

Právě časté absence a změny v sestavě trápí borce Ostrožské Nové Vsi momentálně nejvíc. Kvůli nedostatku hráčů často musejí na trávníku vypomáhat také trenéři.

„Bohužel poslední dobou je to každý zápas. Na druhé straně si myslím, že na tuhle soutěž mají dostatek zkušeností, takže v tom nevidím žádný problém,“ prohlásil Petratur.

Sám tréninky nestíhá. Žije v Praze, domů na Moravu se dostane pouze o víkendu. V kondici se udržuje alespoň díky posilovně, kam chodí pravidelně.

„Zatím jsem jezdil na každý zápas, ale teď mi to bohužel povinnosti nedovolí, takže to bude složitější,“ přiznává.

V hlavním městě dokončil studium, takže začíná s hledáním zaměstnání. Fotbal bere pouze jako zábavu.

„Máme dobrou partu, která je pohromadě už několik let, takže každý trénink i zápas bereme jako odreagování,“ dodává fanoušek pražské Sparty.