„Jdu do známého prostředí, všechny lidi v klubu poznám, takže se na to nesmírně těším. Je to pro mě nová výzva,“ říká v rozhovoru pro klubový web devětadvacetiletý forvard.

Na Záhoří působil od léta 2017 do poloviny roku 2020, ve druhé lize patřil k nejlepším střelcům nejen týmu, ale i celé soutěže. „Lidé ve Skalici byli ode mě zvyklí, že jsem každou sezonu vstřelil třináct nebo čtrnáct gólů. Doufám, že teď v první slovenské lize se mi podaří dát nějakých osm nebo devět branek,“ přeje si.

Odchovanec Slovácka chce hlavně pomoct týmu, který se do nejvyšší soutěže vrací po šesti letech.

„Chci týmu pomoct k co nejlepším výsledkům, abychom hráli v tabulce nahoře a neměli starosti se záchranou. Cílem je hrát kvalitní fotbal, který bude fanoušky bavit a hlavně nám přinese výsledky. Snad se mi podaří vstřelit i pár branek,“ přeje si.

Haša v kariéře prošel Třincem, Kroměříží, Komárnem a Karvinou, naposledy byl v Seredi, kde se potkal i s trenérem Jarábkem.

Kapitán Slovácka Michal Kadlec s trofejí po finále MOL Cupu.
Z Barcelony už se mně asi neozvou, ví Kadlec. Ve volnu navštívil Itálii i Monako

Právě známý odborník se stal novým koučem Skalice, kde nahradil Jozefa Kostelníka. Hašu tak nepřilákala na Záhoří pouze možnost zůstat v první slovenské lize, ale i spolupráce se známým trenérem.

Nad nabídkou klubu vůbec neváhal. „Jelikož Sereď, kde jsem doteď působil, nedostala licenci a v první lize končí, neměl jsem nad čím tak váhat. Ve Skalici jsem působil, dařilo se mi tam a zároveň to mám blízko domů, takže moje rozhodnutí bylo jasné,“ dodává.

Skalica kromě Haši přivedla také pravého obránce Petera Čögleye, jenž přichází ze Zlatých Moravců. V klubu kromě trenéra Kostelníka skončil i sportovní ředitel Lukáš Opiela.

Skalica postoupila do nejvyšší soutěže mimořádně ze třetího místa, když skončila v tabulce za vedoucí Podbrezovou i druhou Banskou Bystricí. V nejvyšší soutěži nahradí nedalekou Senici, které neobdržela licenci.