„Uzpůsobili jsme tomu přílet z Ameriky, abychom tady mohli být. Čekali jsme na to dlouho. Pamatuji si ten poslední postup, kdy to ještě trénoval můj taťka. Tehdy jsme vyhráli okresní přebor a šli do I. B třídy. Teď míříme zase o něco výš. Bude to veliké,“ předpokládal Haša.

A nemýlil se.

Oslavy byly bouřlivé, na Širůchu se pilo a zpívalo až do rána. Bývalý hráč Slovácka či Karviné má k Jiskře vztah. Ze Starého Města pochází, začínal tam s fotbalem. Nyní v Jiskře společně s Davidem Cimbálníkem trénuje mladší dorost.

„Baví mě to. Začínal jsem před šesti lety dětí v přípravce. Pokud bude možnost, chtěl bych se tomu věnovat i po kariéře,“ přiznává.

Problém je, že zatím nemá žádnou licenci. V nabité sezoně totiž nemá čas jít na školení, získat potřebné lejstro. „Tímto apeluji na vedení OFS Uherské Hradiště, aby to zorganizovalo na prosinec či jiný termín, kdy mám volno,“ vzkazuje přes noviny.

I když si Haša plní povinnosti ve Skalici, stíhá i tréninky dorostu ve Starém Městě. „Skloubit se to dá. Někdy je to náročnější, ale do Starého Města to mám půlhodiny,“ připomíná.

Zkušený třicetiletý forvard bude na Záhoří pokračovat. Ve Skalici prodloužil smlouvu o dva roky. „Měl jsem i jiné možnosti, ale tím, že jsme se zachránili, nebyl důvod odcházet. Slovenská liga je víc než druhá česká. Ve Skalici už jsem pátým rokem, jsem tam spokojený. Mám to blízko domů, lidé mě tam mají rádi. Nemám si na co stěžovat. Jsem rád, že jsme se domluvili,“ říká.

Fotbalisté Starého Města po zápase s Topolnou slavili postup do I. A třídy.
Mistři, znělo po letech Širůchem! Staré Město slavilo postup, plály ohně

Haša patřil ke stabilním členům základní sestavy. V poslední sezoně nastoupil ve třiceti zápasech, připsal si tři góly a stejný počet asistencí. „Hlavní ale byly výsledky, záchrana. Pokud bychom spadli, bylo by to pro celý skalický fotbal špatné,“ uvědomuje si.

I proto je rád, že k poslednímu zápasu do Trenčína jeli fotbalisté Skalice uvolnění, bez sestupových starostí. Do druhé ligy zahučel Liptovský Mikuláš, nahoru šly Košice.

Mistrem se stal Slovan, který vládl společně s Dunajskou Stredou a Trnavou. „Tady se nic nemění. Deset roku je to stejné. Slovan pořád vyhrává,“ usmívá se útočník. Česká liga je podle něj pořád kvalitnější, slovenská se k ní ale podle Haši začíná přibližovat.

Odchovanec Slovácka má v týmu dva krajany. Jakuba Kousala z Českých Budějovic a Ondřej Ruzdana z Mladé Boleslavi. Na soupisce je i Slovinec Medved, Afričan Yao či Kolumbijec Hurtado.

Fotbalisté Starého Města po zápase s Topolnou slavili postup do I. A třídy.
Brankář Noha chválil fanoušky: Takový kotel nemá deset mančaftů z první ligy

Haša se do přípravy bude hlásit už v pondělí. Za sebou má krátkou dovolenou, kterou prožil s přítelkyní v Americe. „Byli jsme dva a půl týdne v Miami, na Floridě. Žije tam táta od přítelkyně. Všechno jsme to řešili přes něho,“ prozrazuje.

Na Moravu se vrátil odpočinutý a nadšený. „Mám spoustu zážitků, byl to úplně jiný svět,“ září.

Haša navštívil utkání NHL. Zhlédl rozhodující bitvu mezi Floridou a Carolinou, drama rozsekl domácí Matt Tkachuk gólem 4,9 sekundy před koncem. „Byl to největší zážitek,“ přikyvuje.

Naopak fotbalový duel Interu Miami s New York Red Bulls jej nijak zvlášť nenadchl.

„Kulisa byla slušná, ale zápas se mi moc nelíbil. Žádný z hráčů mě nezaujal ani jsem nikoho neznal. Teď tam jde Messi, třeba ho někdy stihnu,“ dodává s úsměvem.